9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Що таке швелер і де він застосовується?

Швелером називають високоміцний профіль з металу, з поперечним П-образним перетином. Завдяки цьому перетину, виріб виходить міцним і стійким до вигинів і розтягування. Саме ці властивості високо цінуються в будівельних сферах. З металевого швелера роблять сталеві балки, які служать в якості несучих конструкцій багатоповерхових будівель.

Як і з чого виробляється швелер?

Від способу виготовлення залежать характеристики і зовнішній вигляд продукції. Всі швелери складаються з стінки (широкої частини) і двох ребер жорсткості (або полиць), які примикають до стінки. Металевий швелер може бути виготовлений гарячекатаним, або гнутим способом:

  • гарячекатаний – дуже міцний; відрізняється наявністю гострих кутів і великої ваги; виробляється з гарячих сталевих заготовок, при використанні сортових агрегатів;
  • гнутий – виготовляється на профільних верстатах; відрізняється точними розмірами, закругленими зовнішніми кутами, однаковою товщиною стінок і невеликою вагою; гнуті швелери розрізняють:

– високої точності (А);

– підвищеної точності (Б);

– звичайної точності (В).

Як матеріал при виробництві металевих швелерів використовують гарячекатану або холоднокатану сталь, алюміній або сплави з чорних металів. Вироби зі сталі здатні витримувати великі навантаження. Придбати будь-який з них можна на сайті металобази https://dimaxtd.com.ua/shveler.

швелер

Асортимент швелерів

Асортимент виробів дуже широкий. Ширина, довжина, тип полиць (рівнополичний або нерівнополичний) – все це визначає модель металевого швелера. Вибір необхідної моделі виконують, вимірюючи відстань між полицями і по їх висоті.

Виходячи із затверджених стандартів, ширина швелера становить 3,2 – 11,5 см, висота полиць 5 – 40 см, довжина – від 2 до 12 м. Важливу роль грає товщина стінок виробу, яка найчастіше становить 0,2 – 1,5 см. На прохання замовника, виробники можуть змінювати параметри.

швелер

Різні типи швелера можуть застосовуватися для різних цілей. Наприклад, можна розглянути деякі моделі:

  • швелер 8 – добре піддається зварці і відмінно підійде для створення сходів, балок, каркасів, меблів, елементів декору;
  • швелер 10 – хороший для армування підлогових і стінових конструкцій будівель, виготовлення міжповерхових перекриттів, створення мостових опор, зміцнення покрівлі;
  • швелер 16 – здатний витримувати підвищені навантаження, володіє хорошою опірністю до згинання і демонструє відмінну стійкість до дії агресивного середовища; з нього роблять конструкцій житлових і промислових споруд, трубопроводи та колони для мостів;
  • швелер 20 – міцний і стійкий до корозії; широко експлуатується в виробництві будівель, мостів, машин; виконує функцію перекриття в багатоповерховому будинку, елемента каркаса або опори в металоконструкції;
  • швелер 27 – застосовується в монтажних роботах, цивільному і промисловому будівництві, а також, в мостобудуванні, виготовленні вагонів і транспортних засобів; конструкції створюються швидко і виходять легкими.

Високий рівень міцності і невелика вага металевого швелера завоювали такі, поширені сфери як будівництво, машинобудування, вагонобудування, верстатобудування, побутове використання та інші. Металопрокат просто незамінний, коли мова йде про будівництво каркасного будинку або зміцнення старої конструкції.

швелер

Виробництво великих верстатів не обходиться без швелера, адже він здатний витримувати великі вібрації. Щоб правильно підібрати виріб, потрібні точні інженерні розрахунки. Лише в такому разі, спорудження буде міцним і безпечним для людей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають