9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Що таке «офшор» простими словами

Термін «офшор» (від англ. Offshore – «поза берегом»). Дослівний переклад добре відображає сутність бізнесу, зареєстрованого у такий спосіб. Бізнес «виводиться на острови» і стає недосяжним для наглядових органів. У країнах, що надають можливість реєстрації компаній, державні мита виявляються основним джерелом поповнення бюджету. Це характерно для острівних карликових держав. «Офшори» здатні знизити податкове навантаження на підприємство. Переглянути офіційно визнані Україною офшорних зон можна на сайті: https://youcontrol.com.ua/offshore/, у тому числі списки ЄС, FATF та OECP.

Зрозуміти, в чому сенс «офшорів» стане простіше, якщо ознайомитися з переліком ключових переваг:

 • Проста реєстрація нової компанії.
 • Низький рівень оподаткування аж до роботи без оплати податків.
 • Можливість зберегти анонімність справжнього власника підприємства.
 • Незалежність від політичного ладу держави, де ведеться діяльність.

Державі не дуже цікава діяльність подібних структур, адже податки сплачуються в тій країні, де зареєстровано підприємство. Якщо фірма створена на Кіпрі, то платити податки вона буде там же. Це і є головна особливість «офшорних зон». Для перевірки підприємств радимо користуватись сервісом https://youcontrol.com.ua/, завдяки сучасній системі моніторингу ви зможете дізнатись про підприємства та фізичних осіб, вести аналіз ринку та переглядати звязки підприємств. YouControl — аналітична система для комплаєнсу, аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань.

Функції «офшорних зон»

Змушує реєструвати бізнес в «офшорах», як правило, небажання його власників погоджуватися з умовами, запропонованими державою. Мотивація може бути різною – від спроби піти від високих податків до прагнення забезпечити максимальну закритість комерційної інформації.

бізнес, ввп, україна

Більшість підприємців чекають від «офшорів» підвищення рентабельності бізнесу.

Типові функції «офшорних зон»:

 • Інвестування. Створюються інвестиційні канали в ризиковані ринки.
 • Міжнародна торгівля. Мінімальне оподаткування створює сприятливий грунт для залучення великих потоків грошових коштів і дешевих кредитів.
 • Реєстрація повітряних та водних суден. Особливою популярністю користуються Панама, Сейшели, Бермуди, Багами.
 • Банкінг. Багато «офшорних зон», наприклад, Кайманові острови або Багами, надають послуги банківського ліцензування.
 • Страхування. У цій сфері діяльності лідером є Бермуди. Значне зниження податкового навантаження робить переклад страхових фірм в «офшори» вельми популярним.

Реєструють організації в тій зоні, де надаються більш сприятливі умови по веденню конкретного бізнесу, але слід мати на увазі можливість настороженого ставлення партнерів до такого способу ведення бізнесу. У деяких випадках «офшори» здатні нашкодити спільному справі, якщо, наприклад, певний реєстратор потрапив в чорні списки.

Класифікація «офшорних зон»

«Офшорні юрисдикції» різноманітні. Пропонуються варіанти практично для будь-яких видів діяльності. Іноді пов’язують анонімність бізнесу з ймовірністю нелегальної діяльності, що відлякує потенційних партнерів. Але грамотний підхід до вибору «офшорної компанії» дозволяє уникати більшості «підводних каменів».

Всі «офшорні зони» заведено розділяти на наступні категорії:

 • Класичні. Забезпечують повне звільнення від податків на доходи, які отримані поза «держави-реєстратора». Класичні приклади – Сейшели, Беліз, Панама. 
 • З зниженим оподаткуванням. Популярні для реєстрації бізнесу тих країн, де оподаткування значно перевищує ставку в 10%. Такі «офшори» вимагають ведення бухгалтерського обліку, тому репутація фірм, створених в них, вище.

Існує ще одна категорія держав, формально не є «офшорами», але надають податкові пільги юридичним особам. Типовий приклад такої зони – Кіпр, Великобританія. Завдяки високим вимогам по наданої звітності організації, зареєстрованим в них, рівень довіри високий.

Класичні «офшорні схеми»

Популярність перекладу бізнесу в «офшорні зони» пов’язана з простотою застосування цих фірм в різних напрямках діяльності. Незалежно від того, обрана чи торгова сфера або консалтинг, робота компанії здатна принести помітно більше прибутку, ніж при традиційній реєстрації на території України.

blank

Від грамотного застосування можливостей «офшорів» залежить прибутковість бізнесу.

Типові схеми використання «офшорів» виглядають так:

 • «Офшорна» компанія є засновником / акціонером ще однієї організації. На умовах виплат дивідендів другу юридичну особу може розташовуватися і вести підприємницьку діяльність в будь-якій країні світу.
 • Торгівля у сфері імпорту та експорту. Незважаючи на наявність націнки на реалізовані товари, організація не оплачує податки, через те, що основний бізнес локалізується поза «держави-реєстратора».
 • Інвестиційна сфера. Залучені кошти можуть вкладатися без обмежень в будь-який напрямок бізнесу (власне або стороннє).

Сюди ж можна віднести судновласників і власників парку авіатранспорту. Переклад в «офшори» таких компаній спрощує вихід на міжнародний ринок, отримання дешевих кредитів на закупівлю нових судів і літаків. При роботі в сфері послуг для підприємства відкриваються горизонти щодо зниження податків навіть в умовах «офшорів» на кшталт Кіпру. На виконані роботи їх рівень можна значно знизити за рахунок обліку витрат конкретної фірми.

Підводні камені «офшорів»

При виборі місця реєстрації нової компанії або підборі варіанта для перекладу давно існуючої фірми варто попередньо обміркувати цілий перелік питань. Один з них – наявність «чорних списків» «офшорів» в Державній податковій службі України та в інших державах. Слід відразу визначити, де буде розвиватися бізнес. Якщо не передбачити цього, можна зіткнутися з відмовою банків в кредитуванні і в інших моментах. Бізнес може виявитися збитковим, якщо вибрати невдалу «офшорну юрисдикцію».

Несприятливими країнами для реєстрації підприємства, з точки зору Мінфіну, вважаються:

 • Ліберія.
 • Андорра.
 • Анжуйська острова.
 • Аруба.
 • Вануату.
 • Науру.

У цих країнах не варто реєструвати компанію, якщо планується підтримка банків. Якщо власнику підприємства важлива висока репутація його бізнесу, варто загострити свою увагу на наступних респектабельних «офшорних зонах» – Гонконг, Сінгапур, острів Мен, Чорногорія, Швейцарія, Ірландія, Мальта, Нормандські острови.

На рівні міжнародної політики виділяють інші категорії країн. Переважно акцентують увагу на питаннях вжиття заходів по боротьбі з «відмиванням» грошей або щодо перешкод фінансування тероризму. Формально перелік цих країн не можна вважати «чорним списком», він лише розділяє держави відповідно до наявного в них законодавством щодо «офшорів» і нелегальної діяльності.

Як відкрити компанію в «офшорі»

Якщо всі ризики і переваги зважені, можна починати реєстраційні дії щодо власного бізнесу. Першим етапом стане підбір назви підприємства з унікальним написанням і вимовою. Висока популярність «офшорів» ускладнює цей процес через великої кількості зареєстрованих фірм. При збігу або доведеться придумати іншу назву, або підібрати іншу юрисдикцію.

Крім озвучених, існує ще кілька обов’язкових моментів:

 • Найменування організації повинно прямо вказувати на форму власності або наявність / відсутність обмежень в відповідальності.
 • Не можна застосовувати в назві слова, що вказують на банківську, фондову або страхову діяльність, якщо створюється бізнес в інших сферах.
 • При змінах назви спочатку буде потрібно схвалення реєстратора, після чого можна проводити збори засновників і міняти документацію.
 • Розмір статутного капіталу безпосередньо впливає на суму реєстраційного мита, тому його намагаються заявляти великим, щоб зменшити щорічну оплату.
 • Підготовку установчих документів зазвичай довіряють сервісним компаніям, статут оформляється в друкованому вигляді, інші деталі залежать від юрисдикції.
 • Бухгалтерська звітність в більшості «офшорних зон» допускається у вільній формі.

Необхідно подбати про наявність юридичної адреси, на який будуть направлятися запити податкових органів та інших інстанцій. Найбільш простим варіантом створення підприємства вважається звернення в спеціалізовані фірми, які надають дані послуги. Після реєстрації компанії можна вести самостійну діяльність без звернення до них аж до рішення перереєстрації / ліквідації юридичної особи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають