9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Що таке DDoS-атаки та як ним протистояти

З поширенням інтернету у світі цілком логічно почали відбуватися атаки хакерів. В основному об’єктами такого втручання стають сайти, сторінки соціальних мереж та сервіси. Причому атаки здійснюються і на малий бізнес, і на великі підприємства. Тому захисні механізми від DDoS та додаткові гарантії безпеки даних потрібні всім. 

blank

Що таке DDoS: особливості

DDoS — це специфічний вид атаки хакерів, мета якого виведення системи зі звичного стану. На об’єкт направляється велика кількість інтенсивного трафіку, з яким система не може впоратися. Сервери не витримують та тимчасово припиняють роботу через перевищення трафіком пропускної здатності мережі.

І хоча сьогоднішній рівень кібербезпеки значно кращий, ніж у минулому, хакери у своїх розробках теж не стоять на місці. Часто DDoS використовують як маневр для відволікання від чогось більш важливого. Саме тому потрібне підключення спеціальних продуктів безпеки для захищеної роботи сайтів та інших об’єктів.

Як захиститися від атак хакерів: поради

Зазвичай запобіганням хакерським нападам займається IT-відділ. Одна людина навряд чи зможе впоратися з цим, тому потрібне підключення одразу кількох спеціалістів. Або ж застосування спеціальних захисних інструментів. Прикладом може стати AntiDDoS від Київстар, у його основі — рішення FortiDDoS від компанії Fortinet. Працює він у мережі Київстар та слідкує за структурою трафіку, який приходить від клієнта, протягом 14-30 діб для подальшого якісного моніторингу. Коли з’являється підозрілий трафік, система автоматично спрямовує його на очищення, а вже після цього він прямує до клієнта. 

Декілька основних переваг в разі підключення комплексного захисту:

  • автоматичний захист зі збільшенням підозрілого трафіку;
  • комплексна перевірка відомих варіантів атаки та нових сценаріїв за участю машинного навчання;
  • широкі можливості захисту на 3, 4 та 7 рівнях;
  • постійна звітність та централізоване зведення даних.

Таким чином, кіберзахист вибудовується на машинному рівні. А штучний інтелект може обробляти набагато більше інформації, відбиваючи DDoS-атаки. Комплексні інструменти для аналізу допомагають краще реагувати на хакерські атаки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають