9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Ще два гелікоптери Airbus H125 заступили на чергування на сході України

Ще два гелікоптери Airbus H125 Державної прикордонної служби України заступили на чергування на східному кордоні нашої держави.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

13 січня вони прибули в аеропорт «Харків» та поповнили авіапарк Харківської окремої авіаційної ескадрильї Державної прикордонної служби України.

Два нові гелікоптери Airbus H125 отримані в рамках угоди між Урядами України та Франції.

blank

У рамках виконання міжурядової угоди з Французькою Республікою та реалізації інвестиційного проєкту МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту, Україна має поповнитися 55 новими зразками авіатехніки. З них Держприкордонслужба України отримає 24 нові гелікоптери.

Частина льотного та технічного складу прикордонних авіаескадрилей навчалися експлуатувати та обслуговувати H125 у Франції – в Центрі підготовки Airbus.

Перші гелікоптери за українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України прийняло на озброєння ще у січні 2020 року.

blank
Гелікоптер Airbus H125 ДПСУ Фото: ДПСУ

На початку експлуатації прикордонники використовували ці машини для підготовки льотного та інженерно-технічного складу, а також для моніторингу державного кордону. Зараз Держприкордонслужба має власних сертифікованих фахівців, в тому числі інструкторів.

На даний час прикордонне відомство України має вже 7 гелікоптерів Н125 французької компанії Airbus Helicopters, два з яких прибули до України наприкінці грудня 2021 року.

Загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, Державна прикордонна служба України має отримати 24 гелікоптери Н125.

Також триває розбудова необхідної інфраструктури для ефективного використання вертольотів в охороні кордону.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають