9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

Сенат США прийняв закон про ленд-ліз для України

Сенат США пізно в середу одноголосно ухвалив важливий законопроєкт про відновлення програми часів Другої світової війни, яка дозволить президенту Джо Байдену більш ефективно відправляти зброю та інше обладнання в Україну на фоні вторгнення Росії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Українську правду.

Сенатори швидко підтримали цю пропозицію, відому як ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програма ленд-лізу, створена під час Другої світової війни, вважалася переломною під час війни, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

blank
Третій борт з військовою допомогою Україні від США. Фото: Ганна Маляр

Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту XX століття – це ще одна ознака того, що США та їхні союзники в Європі вважають, що вторгнення Росії становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку.

blank

Це свідчить, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

Документ, відомий як Закон про ленд-ліз і оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу нашій країні важливого військового обладнання та інших критичних постачань шляхом скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-отримувачі виплатять їхню вартість США пізніше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають