9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 19 Лютого, 2024

Сенат США погодив виділення Україні понад 12 мільярдів доларів

Американський Сенат схвалив законопроєкт про тимчасове фінансування США. У ньому є дуже важливий пункт для України: документ передбачає понад 12 мільярдів доларів фінансової підтримки для нашої держави.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За схвалення документа проголосували 72 сенатори, 23 – були проти. За даними The Hill, допомога для України становитиме 12,4 мільярда доларів.

Законопроєкт тепер мають підтримати у Палаті представників, а потім відправити на підпис президенту США Джо Байдену.

Законопроєкт відомий як безперервна резолюція, він має запобігти так званому шатдауну – вимушеному призупиненню роботи держустанов, яке може початися в найближчу суботу.

Серед іншого цей законопроєкт включає пакет допомоги Україні в боротьбі з російським повномасштабним вторгненням.

HIMARS

Загальна сума підтримки – 12,4 мільярда доларів. Три із них витратять на військову допомогу. Це навчання, обладнання, озброєння та логістична підтримка.

Ще 1,5 мільярда доларів направлять на поповнення запасів американського обладнання, наданого Україні або іноземним країнам, які відправили свою зброю українському війську.

Споряджені 120-мм міни американської армії Фото: Міністерство оборони США

Іще 2,8 мільярда підуть на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки України. Збільшення виробництва боєприпасів профінансують на 540 мільйонів доларів. І найбільшу суму із цього траншу підтримки Сполучені Штати спрямовують на  українську економіку – це 4,5 мільярда доларів.

Раніше президент США звернувся до Конгресу з проханням надати Україні 11,7 млрд доларів на нову екстрену військову та економічну допомогу.

У Білому домі вважають, що ці кошти необхідні для підтримки темпів надання допомоги Україні протягом перших трьох місяців нового фінансового року, який починається вже з жовтня.

Останні новини:

Зараз читають