9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Червня, 2022

Румунія забезпечила транзит понад одного мільйона тонн українських зернових з початку війни

Румунія забезпечила транзит понад 1 млн тонн зернових з України від початку повномасштабного наступу росії, заявив Президент Румунії Клаус Йоганніс на спільній з лідерами України, Німеччини, Франції та Італії пресконференції у Києві.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Ми бачимо, що є ще один елемент шантажу з боку росії – вона обернула на зброю експорт зернових з глобальними наслідками. Ми сьогодні говорили про можливі шляхи розв’язання продовольчої кризи”, – сказав Йоганніс.

Він зауважив, що одним з таких шляхів є транзит українського експорту через Румунію, яка вже слугує як перевал зернових.

“Ми працюємо над тим, щоб знайти найліпші рішення для забезпечення транзиту через наш румунський чорноморський порт Констанца і також наш порт на Дунаю. Від початку російської навали порт Констанца забезпечив вже транзит понад мільйона тонн зернових з України”, – поінформував президент.

Йоганніс також заявив, що невиправдану і нічим не спровоковану агресію росії треба зупинити.

“Ми обговорили з президентом Зеленським конкретні шляхи, як подолати цю екзистенційну загрозу. Ми й надалі шукатимемо комплексні рішення, як допомогти Україні чинити опір російській навалі”, – підкреслив політик.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають