9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Розпочалась експлуатація електрофікованої ділянки колії до Горішних Плавнів

Як ми вже повідомляли сьогодні, 6 вересня заплановане відкриття руху на дільниці Потоки—Золотнишине, що була нещодавно електрофікована.

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон розказав, що Україна за обсягами електрифікації колій випереджає Польщу й Румунію, і до 2020 р. поставлено завдання довести рівень електрифікації Української залізниці до рівня розвинутих європейських країн, зокрема таких, як Австрія, Німеччина та Франція.

«Завдання — протягом двох років довести обсяг електрифікованих дільниць не менш як до 54 %, а це дасть можливість суттєво підвищити потенціал нашої держави та нарощувати обсяги перевезень на міжнародних транзитних коридорах у сполученні Європа—Азія», — зазначив Володимир Кістіон.

Щоденно на дільниці Потоки—Золотнишине курсує понад 10 поїздів, у тому числі з продукцією Полтавського гірничо-збагачувального комбінату — одного з основних експортоутворюючих підприємств країни. Завдяки електрифікації Укрзалізниця скоротить витрати на організацію перевезень, зменшить викиди в навколишнє середовище, прискорить доставку вантажів, адже не витрачатиметься час на заміну локомотивної бригади та електровоза на тепловоз. Окупність проекту становитиме приблизно п’ять років.

Роботи з електрифікації дільниці Потоки—Золотнишине розпочато в лютому 2018 р. Вартість їх становила майже 204 млн грн. Усі роботи залізниця виконала за власні кошти. У ході електрифікації на дільниці було встановлено: 463 опори контактної мережі, 53 жорсткі поперечки, 71 анкер, 176 фундаментів. Змонтовано 284 консолі, 622 шт. кронштейнів і надставок, а також 27,820 км несучого тросу та контактного проводу, 26,61 км лінії ДПР та 21,310 км живлячого фідера.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають