9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Росіяни відбирають підприємства в українських власників на Херсонщині

Російські окупанти вирішили визнавати безхазяйними та передавати новим власникам «покинуті» українські підприємства, які не перереєстрували у російській податковій.

Про це йдеться у заяві так званого голову уряду регіону Сергія Єлісєєва, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Слово і діло.

«Урядом (окупаційним – ред.) Херсонської області прийнято рішення та визначено порядок визнання безхазяйними таких підприємств, передачі їх на баланс до фонду державного майна Херсонської області з подальшою передачею до зовнішнього управління тим охочим, хто захоче керувати цими активами та кого ми вважаємо гідними для того, щоб керувати цими підприємствами», – йдеться у повідомленні.

При цьому, він назвав обов’язкову умову, щоб зберегти своє право на підприємство.

«У власників безсумнівно є можливість зберегти своє право на підприємство. Тут є невід’ємна обов’язкова умова – вони мають обов’язково перереєструватися в податковій, отримати реєстрацію, відкрити банківські рахунки. Вони мають бути для нас зрозумілими, прозорими. І нехай працюють, ніхто не перешкоджає», – повідомив Єлісєєв.

Голова окупаційного уряду також заявив, що процес переходу з гривні на рубль в окупованій частині Херсонської області може бути тривалим.

«Процес буде м’яким, плавним. Буде достатньо тривалий перехідний термін, щоб ми перейшли до одновалютної системи», – сказав він.

Згідно зі словами Єлісєєва, в окупованій Херсонській області зараз ходять дві валюти – у магазинах можна розплатитися гривнями та рублями, а до підприємців, які не приймають до оплати російський рубль, «правоохоронні органи» окупантів застосовують «заходи адміністративного впливу».

Водночас на території окупованої частини Херсонської області не працюють українські банки, можливості перевести в готівку кошти в гривнях у населення немає.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають