9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Українські виробники-лідери споживання енергії в галузі металургії мінімізують потужності. До яких наслідків це може призвести?

Росія ціленаправлено знищує енергетичну галузь України, завдаючи ударів ракетами та безпілотниками. Країни-союзники обіцяють надати Україні допомогу засобами ППО, що вселяє віру в те, що в українського неба буде міцніший захист.

Поки що ж разом з втратами енергосистеми страждає залежне від неї виробництво, включно з металургійною галуззю.

Відтак, виробники-лідери споживання електроенергії змушені були відразу переналаштувати виробництво на мінімальні потужності.

Це значить, що відбудеться зменшення виробництва української металопродукції, зменшення експорту і, можливо, збільшення вартості готового товару – арматури, труб тощо.

Про це Промисловому порталу розповів комерційний директор Національної мережі металоцентрів Vartis Сергій Коваленко.

Справа в тому, що мінімізація потужностей виробництва може викликати підвищення собівартості процесу виробництва, а це, в свою чергу, прогнозовано потягне збільшення вартості готової металопродукції.

Якщо така ситуація з енергетичними обмеженнями для виробництва буде тривати довго, наприклад , кілька місяців, коли будуть використані запаси металопродукції, то це також може призвести до дефіциту певних видів металопрокату.

Що ж до найближчого росту цін на металопрокат, який може спіткати Україну, то бізнес очікує на рішення НБУ щодо зміни безготівкового курсу гривні.

На скільки після такого рішення виросте відносно гривні долар, на стільки відсотків і збільшиться одним стрибком вартість металу та металопродукції.

Нагадаємо, що раніше Коваленко розповідав Промисловому порталу, що відкриття портів для експорту українського металу необхідне для збереження підприємств галузі та стабілізації курсу гривні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають