9.5 C
Alba Iulia
Субота, 3 Грудня, 2022

Російська ФСБ затримала українське риболовецьке судно в Азовському морі

Співробітники “прикордонного управління ФСБ РФ по Криму” затримали в західній частині Азовського моря маломірне судно з чотирма громадянами України на борту без документів, що посвідчують особу. За фактом ГУНП в АР Крим та Севастополі розпочато кримінальне провадження. 

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Українську правду.

За даними російських силовиків, капітан судна не виконав законну вимогу прикордонного наряду про зупинку і спробував сховатися.

Як заявили прикордонники, в ході огляду корабля було виявлено понад 290 примірників камбали-калкан, а також незаконне знаряддя лову. При цьому суднові, реєстраційні документи, в тому числі на право видобутку (вилов) водних біологічних ресурсів, у затриманих були відсутні, зазначили у відомстві.

Зазначається, що судно і рибалки доставлені в порт Керчі для з’ясування обставин.

Пізніше так звана “кримський омбудсмен” Лариса Опанасюк сказала “Інтерфаксу”, що поки команда корабля затримана на 48 години до з’ясування обставин. Вона підтвердила, що рибалки не підкорялися вимогам прикордонників і у них не було документів.

У прес-службі також розповсюдили “відео допиту”, на якому капітан судна визнає факт незаконного вилову камбали-калкана і заявляє, що співробітники прикордонслужби ФСБ РФ не чинили на нього психологічного тиску.

Судно вийшло в Азовське море з села Райнівка у Запорізькій області України,  нібито заявив капітан.

За фактом незаконного захоплення “співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії” українського судна з чотирма особами на борту розпочато кримінальне провадження за статтями 146 та 278 КК України. 

Дослівно: “Слідством встановлено, що окупаційні “правоохоронці” 15 лютого року у західній частині Азовського моря затримали маломірне судно з чотирма рибаками на борту. Разом із судном їх відвезли до порту окупованої Керчі”. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають