9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Радіоактивна хмара після вибуху російської ракети у Сєвєродвінську, дісталась України (відео)

Радіоактивна хмара, після вибуху російської ракети під час випробувань під Сєвєродвінськом, кілька днів перебувала над територією України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на НВ Україна.

Про це свідчить карта, оприлюднена в Twitter виконавчого секретаря Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо.

На карті можна побачити, що радіоактивна хмара перебувала над територією України з 15 по 18 серпня. Зокрема, мова йде про більшу частину південно-східних регіонів, окупованому РФ Криму, а також частини центральних районів країни.

Раніше повідомлялося, що після вибуху в районі Сєвєродвінську станції моніторингу радіації в російських містах Дубні та Кірові перестали передавати дані. Влада РФ пояснили це « проблемами зі зв’язком».

Нагадаємо, що 8 серпня на території військового полігону в Архангельській області Росії стався вибух. Рівень радіації був перевищений, щонайменше, в 4-16 разів.

Пізніше в держкорпорації Росатом повідомили, що під час події на військовому полігоні загинули п’ятеро співробітників ядерного центру в Сарові.

The New York Times з посиланням на американську розвідку зазначає, що вибух стався під час випробування прототипу міжконтинентальної крилатої ракети з ядерною установкою Буревісник, яку НАТО позначає як SSC-X-9 Skyfall.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають