9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

Рада звільнила від частини податків виробників електротранспорту та транспорту на газі

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти №3476 і №3477 про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні. Законопроєкт №3476 підтримали 315 народних депутатів, а законопроєкт №3477 – 317 парламентаріїв.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Згідно з законопроєктом №3476, до 1 січня 2031 року операції зі ввезення в Україну товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва електромобілів, звільняються від оподаткування ПДВ.

Також до 31 грудня 2033 року звільняються від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, які реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (окрім тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також компанії автопрому, які реалізують електрокари власного виробництва.

Крім цього, законопроєкт продовжує або розширює пільги для імпортерів і покупців електромобілів. Зокрема, продовжує до 1 січня 2026 року звільнення від сплати ПДВ операцій зі ввезення та/або постачання легкових електромобілів.

Законом тимчасово, до 1 січня 2026 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції зі ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України нових транспортних засобів, зокрема вироблених в Україні, оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

Згідно з законом №3477, товари, які ввозяться на митну територію України підприємствами, що мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів, звільняються від оподаткування ввізним митом, якщо вони ввозяться підприємствами для власного виробництва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають