9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

П’ять причин купити вбудовану «сімку» замість звичайної

Компанія Apple у своїх смартфонах першою почала використовувати nano-SIM. Після цього на сім-картки такого розміру перейшли інші виробники. Зараз американський виробник вирішив зовсім відмовитися від фізичних «сімок» і пропонує телефони без слота для них. Невдовзі цей тренд можуть підхопити інші бренди. 

Чи варто вже зараз купити eSIM та використовувати її замість традиційної? Розберемося докладніше. 

JDGRA5Usl05giozKkiB7vQAJOjBc-tt8WAtD0fGbIAJIqBsnvRSVvpPkclJ4un_yJVvjTH3V-s5fOfxYek5sBdXga8Xm7Pc1QCGAHFQa2r66fU39aINGazpIjy4kkRtzNNp1cz7xgW_v2uYtUlhETLc

Що таке вбудована сім-карта

Embedded SIM — це мікросхема в телефоні, яка відповідає за реєстрацію користувача в мережі та ідентифікацію номера для оплати за послуги зв’язку. Її не потрібно купувати у вигляді пластикової картки та вставляти в смартфон. Активація здійснюється за допомогою QR-коду. 

З точки зору взаємодії з мережею різниці між звичайною та вбудованою «сімками» немає. Чому варто її придбати? 

Зручність для подорожей

У випадку використання звичайної сімки після виїзду за межі України потрібно виймати її та міняти на «сімку» місцевого оператора. Або користуватися послугами роумінгу, що не завжди вигідно. 

Embedded SIM закордонного стільникового оператора можна придбати заздалегідь та активувати відразу після перетину кордону. При цьому «рідна» картка залишиться в телефоні. Перемикатися між ними можна за допомогою меню. 

Швидкий вибір операторів та тарифів

Одночасно у більшості моделей телефонів може працювати тільки одна вбудована сім-картка. Але у смартфоні можна зберегти 5 та більше «сімок» (залежить від моделі). Перемикання між різними сімками займає менше хвилини. Не потрібно діставати ґаджет з чохла, виймати лоток за допомогою скріпки та вставляти нову пластикову картку.

Більш того, для придбання «сімки» іншого оператора чи з іншим тарифом достатньо скористатися сайтом оператора. Приходити у салон зв’язку не обов’язково.  

eSIM не можна зламати чи загубити

Для більшості ця причина для заміни не актуальна. Але час від часу трапляються випадки, коли пластикова картка перестає розпізнаватися смартфоном. У цьому випадку здійснювати дзвінки буде неможливо. Доведеться звертатися до техпідтримки для заміни. 

З електронним чипом у смартфоні такого не станеться. Його можна загубити або зламати тільки разом з телефоном. У разі викрадення пристрою злочинець не зможе користуватися запароленим гаджетом та номером абонента. 

Складність підробки

Активувати електронну «сімку» легше, ніж фізичну. Але підробити її вкрай важче. Під час заміни телефону необхідно видаляти інформацію і проходити процедуру відновлення номеру. Тому шанс того, що злочинці заволодіють вашими номерами та отримають доступ до банківських додатків, практично нульовий. 

Можливість знайти телефон

Ця перевага стосується iPhone з увімкненою функцією Локатор. Якщо телефон заблокований, видалити з нього картку буде неможливо. А у разі його ввімкнення позиція гаджету відобразиться на карті. Це підвищить шанси знайти пристрій або віддалено видалити з нього конфіденційну інформацію. 

Єдиний мінус нової технології у тому, що eSIM підтримують далеко не всі телефони. Але кожного місяця їх кількість на ринку зростає.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають