9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

Прикордонники Одещини отримали три нові гелікоптери Airbus H125 (фото)

Окрема Одеська авіаційна ескадрилья поповнилася трьома сучасними прикордонними гелікоптерами Airbus H125.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Наразі, на Одещині є вся необхідна інфраструктура для прийняття нових багатоцільових гелікоптерів французького виробництва, 4-го лютого вони прибули на нове місце дислокації, повідомили у Держприкордонслужбі.

Зокрема, на базі Одеської ескадрильї побудований новий вертолітний майданчик з відповідним світлотехнічним обладнанням та ангар для зберігання авіатехніки.

Постачання новітніх гелікоптерів Airbus H125 відбувається в рамках угоди між урядом України та урядом Французької Республіки.

blank
Гелікоптер Airbus H125 Держприкордонслужби

15 військовослужбовців авіаційного складу ескадрильї пройшли курси підвищення кваліфікації на даний вид техніки у Франції.

Гелікоптери H125 оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дозволяє здійснювати моніторинг державного кордону, в тому числі й в тепловому діапазоні (за допомогою тепловізора).

Обладнання дає можливість вести зйомку відео у високій якості та в режимі реального часу передавати його.

Також гелікоптери обладнані системою оповіщення з гучномовцями та спеціальними авіаційними прожекторами, які можуть використовуватись синхронно, з системою оптико-електронного спостереження. Дальність польоту нових Airbus H125 без дозаправлення перевищує 500 км, а крейсерська швидкість становить 220 км/год.

blank
Гелікоптер Airbus H125 Держприкордонслужби

«Airbus H125 у 5 разів економніші у використанні палива та мають кращі маневренні характеристики, у порівнянні з МІ-8, які є на озброєнні у Державній прикордонній службі», – зауважили у повідомленні.

У рамках виконання міжурядової угоди з Французькою Республікою та реалізації інвестиційного проєкту МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту, Україна має поповнитися 55 новими зразками авіатехніки. З них Держприкордонслужба України отримає 24 нові гелікоптери.

Нині українські прикордонники мають вже 7 гелікоптерів Н125 французької компанії Airbus Helicopters.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають