9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Профілактика для ноутбуків

За ноутбуком, як і за будь-яким іншим пристроєм, потрібно ретельно доглядати – інакше його термін життя може суттєво знизитися. Перш за все ми рекомендуємо, що ремонт ноутбука слід довіряти компетентним людям. Це значно збільшить успішне завершення всіх робіт. Однак доглядати за ноутбуком ви можете і самостійно, що дозволить значно продовжити термін його функціонування. Якщо тезисно, то вам потрібно: стежити за чистотою системи, вчасно чистити ноутбук від пилу і міняти термопасту. Давайте детально розглянемо що потрібно робити, щоб пристрій працював довше.

Почистити від пилу і замінити термопасту

Найголовніше правило профілактики ноутбука – своєчасна чистка від пилу. Ноутбуки мають досить щільну конструкцію, яка з трудом пропускає повітря. Саме через це всередину корпусу під час експлуатації потрапляє пил, сміття, дрібні частинки, які забивають вентилятор, внаслідок чого ноутбук починає зависати і грітися. Але спочатку – діагностика. Необхідно з’ясувати, чи потрібно чистити ваш ноутбук від пилу або проблема в чомусь іншому.

Чистка ноутбука від пилу – ознаки:

 • Ноутбук сильно гріється і іноді навіть вимикається.
 • При включенні і активній роботі чути сильний шум кулера.
 • Система постійно зависає.
 • Чистка ноутбука від пилу проводилася дуже давно, або зовсім не проводилася з моменту покупки.
 • Заміна термопасти не проводилася ні разу.
Чистка ноутбука від пилюки

Ноутбук від пилу можна почистити як самостійно, так і в сервісному центрі – все залежить від бажання користувача і збірки ноутбука. Наприклад, щоб дістатися до кулера на деяких моделях, необхідно повністю розібрати корпус і зняти клавіатуру. Якщо не хочете ризикувати, краще звернутися до фахівців.

Якщо ж ви вирішили чистити «ноут» самостійно, дотримуйтесь даної інструкції:

 1. Підготуйте необхідні інструменти: хрестову викрутку, балон стисненого повітря, ватяні диски, спирт і, при бажанні, термопасту.
 2. Тепер розберіть корпус ноутбука – для цього краще знайти відео гайд саме вашої моделі на YouTube. Не забудьте відключити акумулятор!
 3. Коли доберетеся до кулера, гарненько продміть його стисненим повітрям. При необхідності зніміть вентилятор і почистіть його вручну за допомогою ватних паличок.
 4. Тепер заміна термопасти: для початку зніміть саму систему охолодження, включаючи кулер і радіатор.
 5. Змочіть в спирті ватний диск і видаліть старий шар термопасти з чіпів процесора і відеокарти, а також системи охолодження.
 6. Після ретельного очищення нанесіть на чіпи нову термопасту. Для цього капніть крапельку пасти в центр чіпа і рівномірно розподіліть її за допомогою пластикової карти.
 7. Тепер зберіть ноутбук і перевірте його працездатність. Також необхідно заміряти температуру складових програмою AIDA64 або аналогічним софтом, щоб переконатися, що ноутбук більше не перегрівається.

Якщо ви все зробили правильно, ноутбук перестане шуміти і грітися. Подібну процедуру необхідно проводити, як мінімум, раз на рік.

Чистка ноутбука від пилюки

Почистити систему від сміття

Ще одна порада, яка допоможе вам продовжити термін служби ноутбука: своєчасна чистка системи від сміття.

Основні правила:

 • Не встановлюйте зайвий софт, а якщо все ж встановили – видаляйте його тільки за допомогою сторонніх програм-дєїнсталлятора.
 • Вчасно оновлюйте свою систему, не нехтуючи автоматичними оновленнями ОС Windows: кожне з них покращує роботу системи і закриває «дірки» в безпеці.
 • Виберіть хорошу програму для очищення системи, наприклад, CCleaner – вона якісно очищає кеш системи і реєстру, завдяки чому ОС працює швидше і стабільніше.
 • І, останнє – вчасно оновлюйте драйвера на пристрої. Однак, намагайтеся не користуватися сторонніми програмами: краще завантажуйте драйвера на офіційному сайті виробника ноутбука.

Встановити якісний антивірус

Віруси на ноутбуці можуть сильно знизити продуктивність, викрасти важливі файли або зовсім можуть дістатися до завантажувального сектора жорсткого диска. На жаль, універсального «лікарства» від вірусів поки що не придумали, тому на ноутбуці необхідно тримати хороший антивірус з оновленими базами.

Якщо є можливість, краще зупинити вибір на платному антивірусі, – вони справляються із завданням краще за всіх. Однак, якщо у вас немає можливості купувати ліцензію для антивіруса або ваш ноутбук занадто слабкий і антивірусні програми гальмують його роботу, можна скористатися стандартним Захисником Windows. Він є хорошою альтернативою сторонньому антивірусу і відмінно захищає систему від вірусів.

Перевстановити Windows

Якщо на вашому ноутбуці зібралася купа сміттєвих файлів, можливо, набагато простіше просто перевстановити Windows. Деякі користувачі взяли за звичку раз в один-два роки встановлювати систему заново, щоб не засмічувати жорсткий диск купою непотрібних файлів. Своєчасна перевстановлення відмінно позначається на продуктивності системи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають