9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Професійні адвокатські послуги – Представництво в суді у Вінниці

Дуже часто фігуранти кримінального провадження задаються питанням, чи потрібно користуватися правовою допомогою адвоката. Так діюче законодавство дозволяє щоб не в кожній кримінальній справі обвинувачений повинен бути представлений захисником. Принцип полягає в тому, що як обвинувачений, так і потерпіла сторона можуть самостійно представляти свої інтереси в кримінальному провадженні.

Є, однак, перелічені ситуації, в яких обвинуваченому доведеться мати захисника – професійний адвокат Малик Олександр Володимирович, тел.: (096) 109-76-08, (050) 105-33-11, сайт за посиланням адвоката у м. Вінниця, є також заходи, які сторона не може здійснити самостійно, і їх необхідно виконувати адвокатом або юрисконсультом. Незалежно від того, є обов’язок користуватися допомогою адвоката чи ні, допомога професіонала завжди буде додатковою вартістю.

Коли ми маємо справу з обов’язковим захистом?

Є декілька випадків коли обов’язково потрібен адвокат:

  1. Обвинувачений повинен мати захисника, особливо якщо йому не виповнилося 18 років. З досягненням цього віку припиняється обов’язок мати захисника.
  2. Обов’язковий захист має місце, коли обвинувачений глухий, німий або сліпий.
  3. Обвинувачений повинен мати адвоката, посилання та роз’яснення адвоката по розлученю, якщо є обґрунтовані сумніви щодо того, чи здатність обвинуваченого усвідомлювати значення діяння або керувати своєю поведінкою під час вчинення діяння не була обмежена або суттєво порушена.

Крім того, слід зазначити, що в такому випадку може бути підстава для виключення кримінальної відповідальності та застосування відповідного заходу безпеки замість покарання.

  1. Участь захисника буде необхідною в ситуації, коли виникли обґрунтовані сумніви щодо того, чи дозволяє поточний стан психічного здоров’я обвинуваченого брати участь у провадженні або захищати себе незалежно та розумно. Проте обов’язковий захист припиняється, коли експерт-психіатр вирішить, що зазначені сумніви відсутні.

Якщо, незважаючи на обов’язок мати захисника, обвинувачений його не має, суд призначає захисника за посадою.

Що таке адвокатський примус?

Доктрина кримінального права також вказує на інститут, який називається адвокатським примусом. Йдеться про випадки, коли певну процесуальну дію має виконати адвокат або юрисконсульт, а сама сторона не уповноважена це робити. Йтиметься, в основному, про підготовку та підписання більш складних клопотань. Необхідність залучення професійного адвоката полягає в тому, щоб забезпечити належну перевірку правової основи даного листа. Таким чином, цей інститут покликаний допомогти раціоналізувати судову систему.

Нижче наведено випадки, у яких є обов’язковість представництва адвоката:

  • допоміжний обвинувальний акт;
  • апеляційна скарга на рішення районного суду першої інстанції;
  • касаційна скарга на остаточне рішення апеляційного суду;
  • заява про відновлення закінченого судового провадження.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають