9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Продам просо, або де найкраще укладати угоди про купівлю/продаж зернових культур

Просо – це цінна харчова культура, однорічний злак. Завдяки посухостійкості його обробляють у багатьох районах світу із несприятливими для землеробства умовами.

Відомо понад 400 сортів цього злаку. Просо зустрічається у природі і як дикоросла трава.

Особливою популярністю просо користується у фермерів у якості корму для домашньої худоби. У таких цілях культуру використовують у вигляді зеленого корму, крупи, сіна і силосу з причини високої кормової та поживної цінності, невибагливості до погодних умов та засухостійкості.

У наш час обсяги вирощування та продажу проса в Україні вражають. Для зручного розміщення об’яв про продаж, наприклад таких, як «продам просо», або про покупку зерна, найкраще використовувати спеціалізовані агропортали та майданчики.

Як і де вирощують просо

Просяні зерна проростають за нормальної температури 8-10ºС. Паростки витримують похолодання до -2ºС. Рослина переносить підвищення температури до +40ºС. Просо не вимогливе до вологи, при нестачі води зупиняє зростання. Опади в другій половині літа йдуть на користь, на відміну від інших злаків, що культивуються.

Хімічний склад крупи

До складу проса входять крохмаль, білки, жирні кислоти (олеїнова, пальмітинова, стеаринова та інші), клітковина, незамінні амінокислоти.

Шліфована крупа багата на вітаміни В1, В2, РР, а також бета-каротином. Продукт містить практично всі необхідні мікроелементи (залізо, мідь, йод, кремній) та макроелементи (кальцій, магній, калій, сірка, фосфор).

Види крупи

Є три види пшоняної крупи, які різняться способом отримання з вихідної сировини:

Дранець виходить при видаленні тільки зернових оболонок. При такій обережній обробці зберігається більша частина вітамінів і мінеральних речовин, що робить цей вид крупи найбільш корисним. Зернятка мають гладку, блискучу поверхню. У смаку є гіркота. Знайти дранець на прилавках магазинів непросто.

Найбільш поширене шліфоване пшоно, яке є ядрами зернят проса. Оболонки та перетинки у процесі шліфування видаляються. Вміст корисних компонентів менше, ніж у дранця. Зерно гладке, матове, яскраво-жовтого кольору.

Дроблена крупка складається з розмеленого шліфованого пшона. Швидко розварюється, підходить для приготування в’язких каш.

Користь та шкода

При вживанні пшона покращується обмін речовин. Підвищується тонус, стабілізується робота нервової системи.

Високий вміст калію та магнію робить страви на основі пшоняної крупи незамінними для підтримки здоров’я серцево-судинної системи.

Залізо прискорює процеси кровотворення, тому пшоно рекомендовано для профілактики та лікування анемії.

Просо не містить глютен, його без побоювання можна вживати людям з алергічними реакціями на білки злакових культур.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають