9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Проблеми українського ринку мікрокредитування

В останні півроку український ринок мікрокредитування знаходиться в стані стагнації. Більшість фінансових компаній практично не видають споживачам позики. Тільки в кінці літа ринок мікрокредитування почав поступово оживати. МФО активно вирішують питання простроченої заборгованості, а деякі організації навіть почали видавати мікрокредити. При цьому взяти позику новому клієнту, шанси критично Малі.

У лютому 2022 року мікрофінансові компанії повністю припинили кредитування. У цей період ризики кредиторів різко зросли, а інструменти, щоб їх перекрити були відсутні. Чинне в Україні профільне законодавство не передбачало державних гарантій для МФО.

На ринку України офіційно функціонує близько 900 МФО. Сьогодні вони активно проводять політику кризового управління. У сформованих в країні умовах досить важко утримати команду і бізнес.

Зміна підходів до оцінки позичальників

МФО були змушені істотно змінити підходи до оцінки позичальників. Ще в минулому році для отримання позики клієнту досить було дати дозвіл на доступ до кредитної історії. Зараз процеси андеррайтингу стали ще прискіпливішими. Стала обов’язковою Ручна верифікація-оператор в обов’язковому порядку дзвонить потенційному позичальникові для перевірки вказаних у анкеті відомостей.

При цьому попит на швидкі онлайн-кредити в Україні є, навіть незважаючи на нестабільне становище економіки. МФО орієнтуються переважно на надійних і перевірених клієнтів, які співпрацюють з ними протягом декількох років.

Компанії в рамках тестування пропонують клієнтам менші терміни повернення і суми позик. Примітно, що відсоток непогашення за цими тестовими видачами досить низький. Подібна ситуація дає надію, що незабаром ринок мікрокредитування стабілізується і компанії зможуть видавати позики навіть новим клієнтам.

Перспективи мікрокредитування в Україні

Експерти прогнозують, що попит на мікрокредити буде поступово збільшуватися. Багато в чому це буде залежати від ставки, яку будуть здатні запропонувати МФО. Формування ставки здійснюється з урахуванням собівартості грошових коштів.

Рішення НБУ про підвищення облікової ставки спричинило подорожчання кредитів. У зв’язку з цим МФО доводиться впроваджувати процеси альтернативного фінансування в країні з метою зниження собівартості інвестицій. Перш за все, буде здійснюватися залучення фінансування за допомогою випуску облігацій. Формування цього ринку тільки належить.

Останні новини:

Зараз читають