9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Лютого, 2021

Про програмний РРО “ПРРосто” – фіскалізація бізнесу без витрат 2021

 • З 1 січня 2021 року розпочата масштабна фіскалізація бізнесу. Фізичні особи підприємці зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Але це стосується не всіх, а лише тих ФОПів, хто отримав річний дохід більше 1320000 грн., або веде діяльність у сферах з ризиками ухилення від оподаткування. Це медичні послуги, ювелірна сфера, продаж побутової техніки. Всіх інших фіскалізація чекає в 2022 році. 

  Привіт! Мене звати Олександр Кривоцюк і ця стаття присвячена програмним РРО. Як із смартфону зробити касовий апарат? Як пройти фіскалізацію без витрат? Як користуватися фіскальним додатком “ПРРосто”. 

  З вересня 2019 року в Україні дозволено використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій. В чому “прєлєсть”? 

  Звичайний РРО коштує від 5000 грн + витрати на обслуговування, програмні ж РРО для смартфону:

  • Додаток “Checkbox” – 149 гривень на місяць
  • Додаток “ПРРосто” – безкоштовний.

  Щоб користуватися програмним РРО, спершу потрібно отримати дозвіл від ДФС України на його використання. Для цього подаємо 3 документи. В першому документі ми повідомляємо фіскальний орган, де будемо проводити діяльність, далі подаємо заяву для реєстрації ПРРО і в 3-му документі повідомляємо про успішну реєстрацію ПРРО і передаємо відомості про касира. 

  Заходимо в Електронний кабінет платників податків, далі обираємо розділ “Введення звітності”. 

  Створюємо новий документ і на 4-й сторінці запропонованого списку вибираємо форму F1312002 “Повiдомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язанi з оподаткуванням або через якi провадиться дiяльнiсть, форма № 20-ОПП”. Цим документом ви повідомляємо фіскальну службу в якому місці ви будете проводити діяльність і відповідно де буде використовуватися ПРРО. 

  Зверніть увагу на поле “Стан документа”. Якщо вперше подаєте документ, ви обираєте “звітний документ”, якщо ваш документ не принято, або ви допустили помилки в заповненні, або необхідно внести зміни в документі  – обераєте “уточнюючий документ”. 

  Перших 3 пункти документи заповнюються автоматично, а таблицю дані потрібно нам внести. 

  Графа 2 “Код ознаки надання інформації”. Нище в документі є пам’ятка, яка підказує, як заповнити цю графу. 

  В графі 3 потрібно прописати код об’єкта оподаткування. Заходимо на сайт Державної податкової служби України, посилання в описі під відео. Завантажуємо Ексель-файл, відкриваємо і обираємо код вашого об’єкта оподаткування зі списку. В моєму випадку – це стоматологічний кабінет, код “240” кабінет. 

  Графу 4 можемо пропустити, нічого не заповнюємо. 

  Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування». В графу потрібно прописати число, яке має починатися з коду типу об’єкта оподаткування і закінчуватися будь-якими 5-ма цифрами внутрішнього ідентифікатора.

  Графа 6 “код за КОАТУУ” Для заповнення цієї графи потрібно перейти на сайт Державної служби статистики України, посилання в описі під відео. Завантажуємо файл, відкриваємо і зі списку об’єктів адміністративно-територіального устрою обирає код міста в якому ви ведете діяльність. 

  В графі 7 “область, район, населений пункт” вносимо дані про місто в якому ви ведете діяльність. 

  З графою 8 нічого складного – прописуємо місцезнаходження об’єкта оподаткування (вулицю, номер будинку/офіса/квартири).

  У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування». В пам’ятці є перелік, обираєте, який вам підходить. В моєму випадку кабінет орендується, тому в графі вказую код 8. 

  У графі 10 «Вид права на об’єкт». В пам’ятці є перелік, обираєте, який вам підходить. В моєму випадку кабінер орендується на правах короткострокового користування, в графі вказую код 8. 

  Графи 11,12 залишаємо пустими. 

  Перевіряємо документ на помилки, підписуємо і відправляємо. 

  Після отримання відповіді від ДФС України, в розділі “Облікові дані платника” з’являться відомості про ваш об’єкт.  Все є.

  Повертаємось в розділ “Введення звітності”. Створюємо новий документ і на 3-й сторінці запропонованого списку вибираємо форму F1316602 “Заява про реєстрацiю програмного реєстратора розрахункових операцiй (форма № 1-ПРРО)”. 

  Наголошую вдруге про заповнення графи “Стан документа”. Якщо вперше подаєте документ, ви обираєте “звітний документ”, якщо ваш документ не принято, або ви допустили помилки в заповненні, або необхідно внести зміни в документі  – обераєте “уточнюючий документ”. Це важливо. 

  В розділі “Дія” ставимо хрестик навпроти пункту “Реєстрація”

  В розділі “Дані щодо господарської одиниці” заповнюємо поля, використовуючи дані про ваш об’єкт оподаткування, які розміщені в розділі “Облікові дані платника”. 

  В розділі “Дані щодо ПРРО” ставимо хрестик навпроти пункту “Стаціонарний”.

  В графі “Назві” вказуємо назву ПРРО, яку забажаєте, в моєму випадку я назвав “ВебЧек ПРРосто”.

  В 5-му розділі ставимо хрестик навпроти пункту “не здійснюється (ПРРО не працює в режимі офлайн)”. 

  Перевіряємо документ на помилки, підписуємо і відправляємо. 

  Після отримання відповіді від ДФС України, в розділі “Облікові дані платника” з’являться відомості про ваш ПРРО.  Все є.

  І останній документ. Повертаємось в розділ “Введення звітності”. Створюємо новий документ і на 4-й сторінці запропонованого списку вибираємо форму F1391801 “Повiдомлення про надання iнформацiї щодо квалiфiкованого сертифiката вiдкритого ключа”

  В 2-й графі прописуємо ІПН (ваш ідентифікаційний код). В 3-й графі потрібно вказати ідентифікатор ключа електронного цифрового підпису. В моєму випадку ключ створювався в АЦСК АТ КБ “ПРИВАТБАНК”. Переходимо на спеціальну сторінку, посилання в описі під відео. Знаходимо сертифікат через ІПН і в згенерованому pdf-файлі буде ідентифікатор. 

  В графі “Тип підпису” зазначається: Касир / Старший касир / Припинення роботи. В нашому випадку “Касир”.

  Перевіряємо документ на помилки, підписуємо і відправляємо. 

  Після отримання відповіді від ДФС України, в розділі “Програмний РРО – Касири” з’являться відомості про ваш сертифікат ключа, який застосовуються в ПРРО.  Все є.

  Тепер переходимо до фіскального додатку “Прросто”. Завантажити інсталятор можна на сайті tax.gov.ua, посилання в описі під відео. Також є окрема сторінка на якій зібрана вся необхідна інформація про ПРРО. Є навіть відео-матеріали. Але дивишся на це все і так все складно. Ці матеріали писались для працівників податкової, а не для ФОПів. 

  Чому у відео про фіскальний додаток “Checkbox” Дубілет показує, як все просто, а тут все так складно? Не розумію…  

  Перші складнощі в завантаженні інсталятора додатку. Ви натискаєте на  посилання, а завантаження не відбувається. Потрібно навести курсор на посилання, натиснути праву кнопку миші і обрати “Відкрити посилання в новій вкладці”. От хто міг додуматись до такого. 

  В zip-файлі буде інструкція і буде файл інсталятора з розширенням .apk. В інструкції ні слова про встановлення додатку на смартфон. Чому додатку “Прросто” немає в Play Market?

  Як встановити додаток на смартфон?

  Під’єднайте смартфон до ноутбука, або до персонального комп’ютера через USB-кабель. В налаштуваннях смартфону переконайтесь, що активована функція передавання файлів. 

  Переносимо файл інсталятора з розширенням .apk з комп’ютера на внутрішню пам’ять смартфону, в папку Download. Далі заходимо в провідник вашого телефону і ми бачимо окремий розділ “APK”. Заходимо в цей розділ і запускаємо інсталятор додатку “ПРРосто”. Додаток встановлено. 

  Тепер потрібно перенести ваш ключ ЕЦП на внутрішню пам’ять смартфону, також в папку Download. Він нам потрібен для реєстрації в додатку.

  Реєстрація в додатку

  Щоб зареєструватися потрібно відкрити додаток і перейти до вкладки “Додати ключ”

  В 1-му полі потрібно зі списку обрати найменування акредитованого центру сертифікації ключів, який вам видавав електронний ключ. 

  В 2-му полі жмем “Оберіть файл ключа” і обираємо файл вашого ключа, який збережений в папці Download.

  В 4-му полі потрібно ввести пароль ключа і все – ключ додано. 

  Тепер переходимо до вкладки “Вхід” і в полі “Пароль ключа” ще раз вказуємо пароль електронного ключа і натискаємо кнопку “Вхід”

  Далі заповнюємо усі обов’язкові поля, дані для заповнення беремо з розділу “Облікові дані платника” в електронному кабінеті. Після заповнення, натискаємо кнопку “Зберегти”. Ми успішно зареєструвалися. Тепер потрібно імпортувати в додаток список товарів, послуг. 

  Як додати товари (послуги) в фіскальному додатку “ПРРосто”

  Щоб додати товари потрібно перейти до розділу “Товари” і натиснути “Плюсик” в нижньому правому куті екрану. Але вручну дуже довго додавати товари, а якщо 1000 товарів? Для цього в додатку реалізована можливість імпортувати товари. 

  В zip-файлі крім інсталятора розміщений файл pRRO.csv. Це файл з прикладом заповнення списку товарів, які можна автоматично імпортувати до додатку. Цей файл я переношу в Google Диск і його відкриваю в Google Таблиці. Ми маємо 5 колонок для заповнення: внутрішній код товару, назва товару, ціна товару, з/без ПДВ, %ПДВ, кількість, назва іконки товару. 

  На що звернути увагу:

  1. Назва товару має не перевищувати 30 символів. 
  2. Ціна товару вказується без роздільника (кома, крапка)
  3. Якщо ви не платник ПДВ в колонках “tax” і “unit” ставимо “1” і в колонці “icon” також “1”.

  Тепер зберігаємо прайс в форматі .csv, додаток інші формати не підтримує. Завантажуємо збережений файл в смартфон в папку Download. 

  Відкриваємо додаток, переходимо в розділ “Касові операції” – “Експорт/Імпорт бази”, обираємо імпорт. 

  Заходимо в папку Download і обираємо наш csv файл із товарами. Важливо! Додаток імпортує товари лише з файлу, який розміщений у внутрішній пам’яті смартфону. Все ми імпортували товари. 

  Каса відкривається автоматично після першої операції. Закриття каси виконується в розділі “Касові операції” – “Закриття каси”. 

  Електронний чек можна відправити на мейл клієнта, або через месенджери. Але з месенджерами проблема, адже ви можете відправляти лише тим хто доданий до списку ваших контактів в смартфоні. А якщо клієнт не пам’ятає мейл, або не має телефону? Як надати клієнту чек?

  Як друкувати чеки в додатку “ППРосто”

  Ніяк. В додатку немає можливості друкувати чек. Але є рішення. Для цього вам потрібно придбати портативний блютуз термопринтер. 1300 гривень щастя. Така цяцька дозволяє друкувати чеки зі смартфону на відстані. Фантастика. А ще ця цяцька має акамулятор і прцює без розетки. Продавцям з базару це must have.

  Для друку чеків потрібно в Play Market встановити додаток “RawBT”. Ви з’єднуєте смартфон з термопринтером через блютуз. Коли в додатку “ПРРосто” сформований чек, генерується посилання на tax.gov.ua для перевірки фіскального чеку. Переходимо за посиланням. Нагло копіюємо чек. Відкриваємо додаток “RawBT”, розділ “Edit”. Вставляємо дані чеку в поле “Input or paste text” і натискаємо “Print”. Чек друкується і всі щасливі.

  На сьогодні це все. Якщо відео, або стаття для тебе було корисним – жми лайк. Наступні відео і статті вже будуть не про програмне РРО, але все одно завітай на мій авторський блог Просто про маркетинг, тому що на цьому каналі я говорю про інтернет-продажі простими словами. Зустрінемось онлайн, далі буде.  


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Стартап Delfast зібрав вже $2,7 мільйона на організацію виробництво електробайків в Україні

  Засновник стартапу з виробництва електробайків Delfast Данило Тонкопій прозвітував, що станом на 27 лютого компанія зібрала $2,7...

  В рамках реалізація проєкту “Мале Карпатське кільце” відремонтують 320 кілометрів доріг

  У 2021 році в Україні заплановано початок масштабної реставрації об'єктів культурної спадщини та прилеглої до них інфраструктури.Ця тема...

  Україна реалізовуватиме проєкт високошвидкісної залізниці за допомогою інвесторів з Китаю, Кореї та Туреччини

  "Укрзалізниця" розраховує запустити концесійний проєкт високошвидкісного руху в Україні за допомогою інвесторів з Китаю, Кореї та Туреччині.Про це...

  В Україні опанували виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без російських комплектуючих

  Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” здатна виробляти авіаційні ракети “повітря-повітря” Р-27 без використання російських комплектуючих.Таку заяву в програмі Security...

  Цьогоріч за кошти держбюджету “Укрзалізниця” закупить 85 пасажирських вагонів

  У 2021 році за кошти державного бюджету "Укрзалізниця" планує закупити 85 пасажирських вагонів.Про це на форумі "Україна 30....

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна станція для електромобілів.

  Міноборони замовляє розробку РСЗВ з використанням найкращих напрацювань українських конструкторів

  Міноборони активізує створення нової реактивної системи залпового вогню, яка має прийти на заміну «Градам». Для цього об’єднають вже наявні розробки РСЗВ –...

  Ferrexpo почала відправляти окатки на експорт суднами класу Newcastlemax (відео)

  Група компаній Ferrexpo в лютому поточного року вперше завантажила залізорудними окатками судно класу Newcastlemax. Вантаж був відправлений до Китаю, одержувачем виступила компанія...

  Зараз читають

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення...

  В “Укрзалізниці” розповіли про проєкт приміських поїздів City Express

  Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ході Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" в загальних рисах поділився...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку...

  Європейська бізнес-асоціація виступає за режим пільгового ввезення обладнання для будівництва барж в Україні

  Європейська бізнес-асоціація виступає за введення в Україні пільгового режиму ввезення обладнання для будівництва барж і барже-буксирних складів...