9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Травня, 2021

Про програмний РРО “ПРРосто” – фіскалізація бізнесу без витрат 2021

 • З 1 січня 2021 року розпочата масштабна фіскалізація бізнесу. Фізичні особи підприємці зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Але це стосується не всіх, а лише тих ФОПів, хто отримав річний дохід більше 1320000 грн., або веде діяльність у сферах з ризиками ухилення від оподаткування. Це медичні послуги, ювелірна сфера, продаж побутової техніки. Всіх інших фіскалізація чекає в 2022 році. 

  Привіт! Мене звати Олександр Кривоцюк і ця стаття присвячена програмним РРО. Як із смартфону зробити касовий апарат? Як пройти фіскалізацію без витрат? Як користуватися фіскальним додатком “ПРРосто”. 

  З вересня 2019 року в Україні дозволено використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій. В чому “прєлєсть”? 

  Звичайний РРО коштує від 5000 грн + витрати на обслуговування, програмні ж РРО для смартфону:

  • Додаток “Checkbox” – 149 гривень на місяць
  • Додаток “ПРРосто” – безкоштовний.

  Щоб користуватися програмним РРО, спершу потрібно отримати дозвіл від ДФС України на його використання. Для цього подаємо 3 документи. В першому документі ми повідомляємо фіскальний орган, де будемо проводити діяльність, далі подаємо заяву для реєстрації ПРРО і в 3-му документі повідомляємо про успішну реєстрацію ПРРО і передаємо відомості про касира. 

  Заходимо в Електронний кабінет платників податків, далі обираємо розділ “Введення звітності”. 

  Створюємо новий документ і на 4-й сторінці запропонованого списку вибираємо форму F1312002 “Повiдомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язанi з оподаткуванням або через якi провадиться дiяльнiсть, форма № 20-ОПП”. Цим документом ви повідомляємо фіскальну службу в якому місці ви будете проводити діяльність і відповідно де буде використовуватися ПРРО. 

  Зверніть увагу на поле “Стан документа”. Якщо вперше подаєте документ, ви обираєте “звітний документ”, якщо ваш документ не принято, або ви допустили помилки в заповненні, або необхідно внести зміни в документі  – обераєте “уточнюючий документ”. 

  Перших 3 пункти документи заповнюються автоматично, а таблицю дані потрібно нам внести. 

  Графа 2 “Код ознаки надання інформації”. Нище в документі є пам’ятка, яка підказує, як заповнити цю графу. 

  В графі 3 потрібно прописати код об’єкта оподаткування. Заходимо на сайт Державної податкової служби України, посилання в описі під відео. Завантажуємо Ексель-файл, відкриваємо і обираємо код вашого об’єкта оподаткування зі списку. В моєму випадку – це стоматологічний кабінет, код “240” кабінет. 

  Графу 4 можемо пропустити, нічого не заповнюємо. 

  Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування». В графу потрібно прописати число, яке має починатися з коду типу об’єкта оподаткування і закінчуватися будь-якими 5-ма цифрами внутрішнього ідентифікатора.

  Графа 6 “код за КОАТУУ” Для заповнення цієї графи потрібно перейти на сайт Державної служби статистики України, посилання в описі під відео. Завантажуємо файл, відкриваємо і зі списку об’єктів адміністративно-територіального устрою обирає код міста в якому ви ведете діяльність. 

  В графі 7 “область, район, населений пункт” вносимо дані про місто в якому ви ведете діяльність. 

  З графою 8 нічого складного – прописуємо місцезнаходження об’єкта оподаткування (вулицю, номер будинку/офіса/квартири).

  У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування». В пам’ятці є перелік, обираєте, який вам підходить. В моєму випадку кабінет орендується, тому в графі вказую код 8. 

  У графі 10 «Вид права на об’єкт». В пам’ятці є перелік, обираєте, який вам підходить. В моєму випадку кабінер орендується на правах короткострокового користування, в графі вказую код 8. 

  Графи 11,12 залишаємо пустими. 

  Перевіряємо документ на помилки, підписуємо і відправляємо. 

  Після отримання відповіді від ДФС України, в розділі “Облікові дані платника” з’являться відомості про ваш об’єкт.  Все є.

  Повертаємось в розділ “Введення звітності”. Створюємо новий документ і на 3-й сторінці запропонованого списку вибираємо форму F1316602 “Заява про реєстрацiю програмного реєстратора розрахункових операцiй (форма № 1-ПРРО)”. 

  Наголошую вдруге про заповнення графи “Стан документа”. Якщо вперше подаєте документ, ви обираєте “звітний документ”, якщо ваш документ не принято, або ви допустили помилки в заповненні, або необхідно внести зміни в документі  – обераєте “уточнюючий документ”. Це важливо. 

  В розділі “Дія” ставимо хрестик навпроти пункту “Реєстрація”

  В розділі “Дані щодо господарської одиниці” заповнюємо поля, використовуючи дані про ваш об’єкт оподаткування, які розміщені в розділі “Облікові дані платника”. 

  В розділі “Дані щодо ПРРО” ставимо хрестик навпроти пункту “Стаціонарний”.

  В графі “Назві” вказуємо назву ПРРО, яку забажаєте, в моєму випадку я назвав “ВебЧек ПРРосто”.

  В 5-му розділі ставимо хрестик навпроти пункту “не здійснюється (ПРРО не працює в режимі офлайн)”. 

  Перевіряємо документ на помилки, підписуємо і відправляємо. 

  Після отримання відповіді від ДФС України, в розділі “Облікові дані платника” з’являться відомості про ваш ПРРО.  Все є.

  І останній документ. Повертаємось в розділ “Введення звітності”. Створюємо новий документ і на 4-й сторінці запропонованого списку вибираємо форму F1391801 “Повiдомлення про надання iнформацiї щодо квалiфiкованого сертифiката вiдкритого ключа”

  В 2-й графі прописуємо ІПН (ваш ідентифікаційний код). В 3-й графі потрібно вказати ідентифікатор ключа електронного цифрового підпису. В моєму випадку ключ створювався в АЦСК АТ КБ “ПРИВАТБАНК”. Переходимо на спеціальну сторінку, посилання в описі під відео. Знаходимо сертифікат через ІПН і в згенерованому pdf-файлі буде ідентифікатор. 

  В графі “Тип підпису” зазначається: Касир / Старший касир / Припинення роботи. В нашому випадку “Касир”.

  Перевіряємо документ на помилки, підписуємо і відправляємо. 

  Після отримання відповіді від ДФС України, в розділі “Програмний РРО – Касири” з’являться відомості про ваш сертифікат ключа, який застосовуються в ПРРО.  Все є.

  Тепер переходимо до фіскального додатку “Прросто”. Завантажити інсталятор можна на сайті tax.gov.ua, посилання в описі під відео. Також є окрема сторінка на якій зібрана вся необхідна інформація про ПРРО. Є навіть відео-матеріали. Але дивишся на це все і так все складно. Ці матеріали писались для працівників податкової, а не для ФОПів. 

  Чому у відео про фіскальний додаток “Checkbox” Дубілет показує, як все просто, а тут все так складно? Не розумію…  

  Перші складнощі в завантаженні інсталятора додатку. Ви натискаєте на  посилання, а завантаження не відбувається. Потрібно навести курсор на посилання, натиснути праву кнопку миші і обрати “Відкрити посилання в новій вкладці”. От хто міг додуматись до такого. 

  В zip-файлі буде інструкція і буде файл інсталятора з розширенням .apk. В інструкції ні слова про встановлення додатку на смартфон. Чому додатку “Прросто” немає в Play Market?

  Як встановити додаток на смартфон?

  Під’єднайте смартфон до ноутбука, або до персонального комп’ютера через USB-кабель. В налаштуваннях смартфону переконайтесь, що активована функція передавання файлів. 

  Переносимо файл інсталятора з розширенням .apk з комп’ютера на внутрішню пам’ять смартфону, в папку Download. Далі заходимо в провідник вашого телефону і ми бачимо окремий розділ “APK”. Заходимо в цей розділ і запускаємо інсталятор додатку “ПРРосто”. Додаток встановлено. 

  Тепер потрібно перенести ваш ключ ЕЦП на внутрішню пам’ять смартфону, також в папку Download. Він нам потрібен для реєстрації в додатку.

  Реєстрація в додатку

  Щоб зареєструватися потрібно відкрити додаток і перейти до вкладки “Додати ключ”

  В 1-му полі потрібно зі списку обрати найменування акредитованого центру сертифікації ключів, який вам видавав електронний ключ. 

  В 2-му полі жмем “Оберіть файл ключа” і обираємо файл вашого ключа, який збережений в папці Download.

  В 4-му полі потрібно ввести пароль ключа і все – ключ додано. 

  Тепер переходимо до вкладки “Вхід” і в полі “Пароль ключа” ще раз вказуємо пароль електронного ключа і натискаємо кнопку “Вхід”

  Далі заповнюємо усі обов’язкові поля, дані для заповнення беремо з розділу “Облікові дані платника” в електронному кабінеті. Після заповнення, натискаємо кнопку “Зберегти”. Ми успішно зареєструвалися. Тепер потрібно імпортувати в додаток список товарів, послуг. 

  Як додати товари (послуги) в фіскальному додатку “ПРРосто”

  Щоб додати товари потрібно перейти до розділу “Товари” і натиснути “Плюсик” в нижньому правому куті екрану. Але вручну дуже довго додавати товари, а якщо 1000 товарів? Для цього в додатку реалізована можливість імпортувати товари. 

  В zip-файлі крім інсталятора розміщений файл pRRO.csv. Це файл з прикладом заповнення списку товарів, які можна автоматично імпортувати до додатку. Цей файл я переношу в Google Диск і його відкриваю в Google Таблиці. Ми маємо 5 колонок для заповнення: внутрішній код товару, назва товару, ціна товару, з/без ПДВ, %ПДВ, кількість, назва іконки товару. 

  На що звернути увагу:

  1. Назва товару має не перевищувати 30 символів. 
  2. Ціна товару вказується без роздільника (кома, крапка)
  3. Якщо ви не платник ПДВ в колонках “tax” і “unit” ставимо “1” і в колонці “icon” також “1”.

  Тепер зберігаємо прайс в форматі .csv, додаток інші формати не підтримує. Завантажуємо збережений файл в смартфон в папку Download. 

  Відкриваємо додаток, переходимо в розділ “Касові операції” – “Експорт/Імпорт бази”, обираємо імпорт. 

  Заходимо в папку Download і обираємо наш csv файл із товарами. Важливо! Додаток імпортує товари лише з файлу, який розміщений у внутрішній пам’яті смартфону. Все ми імпортували товари. 

  Каса відкривається автоматично після першої операції. Закриття каси виконується в розділі “Касові операції” – “Закриття каси”. 

  Електронний чек можна відправити на мейл клієнта, або через месенджери. Але з месенджерами проблема, адже ви можете відправляти лише тим хто доданий до списку ваших контактів в смартфоні. А якщо клієнт не пам’ятає мейл, або не має телефону? Як надати клієнту чек?

  Як друкувати чеки в додатку “ППРосто”

  Ніяк. В додатку немає можливості друкувати чек. Але є рішення. Для цього вам потрібно придбати портативний блютуз термопринтер. 1300 гривень щастя. Така цяцька дозволяє друкувати чеки зі смартфону на відстані. Фантастика. А ще ця цяцька має акамулятор і прцює без розетки. Продавцям з базару це must have.

  Для друку чеків потрібно в Play Market встановити додаток “RawBT”. Ви з’єднуєте смартфон з термопринтером через блютуз. Коли в додатку “ПРРосто” сформований чек, генерується посилання на tax.gov.ua для перевірки фіскального чеку. Переходимо за посиланням. Нагло копіюємо чек. Відкриваємо додаток “RawBT”, розділ “Edit”. Вставляємо дані чеку в поле “Input or paste text” і натискаємо “Print”. Чек друкується і всі щасливі.

  На сьогодні це все. Якщо відео, або стаття для тебе було корисним – жми лайк. Наступні відео і статті вже будуть не про програмне РРО, але все одно завітай на мій авторський блог Просто про маркетинг, тому що на цьому каналі я говорю про інтернет-продажі простими словами. Зустрінемось онлайн, далі буде.  


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Завод “Радіовимірювач” виготовив дві станції “Мінерал-У” для комплексу крилатих ракет “Нептун”

  У Києві на державному підприємстві “Радіовимірювач” вже виготовили дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У”, який розробив “Квант-Радіолокація”....

  Україна передала США список потреб в озброєннях та техніці для Збройних сил

  Стало відомо, що Україна передала США список самих екстрених потреб для армії, про що заявив голова МЗС Дмитро Кулеба.

  БПЛА «Лелека-100» прийнято на озброєння української армії

  Безпілотний авіаційний комплекс «Лелека-100» прийнято на озброєння Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Мілітарний.

  У Рахівському районі будують найвищу підпірну стінку в Україні (фото)

  У Держагентстві автомобільних доріг України показали процес будівництва найвищої підпірної стіни в країні.Вона знаходиться в Закарпатській області на...

  “Нова Пошта” запустила доставку з онлайн-магазинів Німеччини

  "Нова Пошта Глобал", що входить до групи компаній "Нова Пошта", запустила доставлення з магазинів Німеччини через платформу NP Shopping.

  “Укрзалізниця” відновлює перші міжнародні пасажирські залізничні маршрути

  В "Укрзалізниці" повідомили, що у зв'язку зі стабілізацією ситуації з поширенням коронавірусної інфекції та за сприяння залізничних адміністрацій Угорщини та Австрії, погоджено...

  “Укрзалізниця” розпочала електрифікацію залізниці від Ковеля до кордону з Польщею

  "Укрзалізниця" розпочала роботи з електрифікації 94-кілометрового напрямку Ковель - Ізов - Держкордон, а основні роботи повинні стартувати вже влітку, повідомив під час...

  На Одещині відкрили новозбудовану частину мосту через Хаджибейський лиман (фото)

  В Одеській області на мосту через Хаджибейський лиман 28 квітня повністю відкрито рух автотранспорту.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” розпочала електрифікацію залізниці від Ковеля до кордону з Польщею

  "Укрзалізниця" розпочала роботи з електрифікації 94-кілометрового напрямку Ковель - Ізов - Держкордон, а основні роботи повинні стартувати...

  Міжнародна служба замовлення таксі Bolt починає працювати у Чернівцях

  Міжнародна платформа для замовлення поїздок Bolt оголосила про запуск сервісу в Чернівцях.Передає Національний Промисловий...

  До кінця року МВС очікує отримати 28 гелікоптерів Airbus

  Міністерство внутрішніх справ України очікує постачання 28 гелікоптерів виробництва компанії Airbus цього року.Про...

  “Укрзалізниця” побудує стаціонарну тягову підстанцію в Ковелі

  На станції Ковель незабаром "Укрзалізниця" планує почати будівництво стаціонарної тягової підстанції. Вже завершені проєктні роботи, найближчим часом...