9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України, що ознаменовує нову хвилю поставок озброєнь та необхідної техніки.

Підписання відбулося в Білому домі в прямому ефірі, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Документ прискорить передачу Україні озброєння та обладнання та інших критичних поставок внаслідок скорочення бюрократичних процесів.

“Це законопроєкт, який надає важливу допомогу Україні, українському народу в їх боротьбі за демократію проти цієї брутальної війни. Я хочу подякувати конгресменам, законодавцям за те. що було прийнято цей законопроєкт. Це надзвичайно важлива допомога Україні. Кожного дня Україна платить своїми життями за те, що відбувається і не можливо повірити в ті звірства, які відбуваються з російського боку. Звичайно ми підтримуємо Україну і ці кроки є витратними, але ховатися від агресії ще більш витратно“, – сказав Джо Байден.

Також він згадав, що така програма діяла під час Другої світової війни та підкреслив, що саме зараз Європа потребує допомоги від США.

У тексті документа йдеться про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для “захисту цивільного населення від російського військового вторгнення” та інших цілей.

Документ де-факто дозволяє дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість Сполученим Штатам пізніше.

Останні новини:

Зараз читають