9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Потужний виробник упаковки переїхав на Львівщину та створює нові робочі місця (фото)

Попри війну та активні бойові дії компанія “Сем Екопак” не зупинила виробництво упаковки ні на один день, зберегла робочі місця, а також створила 40 нових на Львівщині.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на матеріал “Еспресо. Захід”.

Частину виробництва релокували у Самбір, частину залишили на Дніпровщині в Томаківці, адже власники вірять у перемогу і планують повернутися додому

Про “Сем Екопак”

Генеральний директор підприємства “Екопак” Сергій Рудковський розповів, що підприємство займається виготовленням пакувальних матеріалів, зокрема це паперове пакування та лотки для яєць. На початку війни у продукції фірми виникла гостра потреба, особливо для птахофабрик.

blank
Фото: пресслужба Екопак

“Ми робимо пакування для фруктів, овочів, промислове пакування і так далі. Взагалі до війни ми випускали близько 15 млн одиниць різного виду пакування в місяць. Те, що ми не зупинилися ні на добу, навіть у перші дні після російської агресії, я вважаю героїзмом працівників. У перші дні паніки ми не зупинили виробничі лінії, бо це на той час був дуже потрібний товар, особливо для птахофабрик. Намагаємося працювати навіть за найскладніших обставин. Зібралися в обід 25 лютого, все проговорили й ухвалили необхідні рішення, щоб продовжувати працювати. Наші люди повелись якщо не героїчно, то дуже зважено та відповідально”, – розповідає Сергій Рудковський.

До війни базове підприємство було розташоване в Томаківці Дніпропетровської області, де працювало понад 260 людей. Компанія має також офіси в Києві та Житомирі. Станом на 24 лютого вже було придбане приміщення в Самборі, де почали будівництво однієї виробничої лінії. 

“Коли відбулося широкомасштабне вторгнення Росії, ми вирішили евакуювати ті виробничі потужності, які в нас були на Дніпропетровщині. Тому замість однієї перенесли в Самбір три виробничі лінії. Одну залишили там, у Дніпропетровській області, бо ми віримо в перемогу. Але ті потужності, що виробляють більш експортноорієнтовану продукцію, перенесли. Український ринок зараз не дуже потребує пакування такого плану”, – продовжує підприємець.

Компанія продовжує працювати й в Дніпропетровській області, бо частина споживачів перебуває в тому регіоні. Це, зокрема, птахофабрики, які потребують тари. Час від часу зупиняються, бо є проблеми з обсягом споживання, але здебільшого працюють.

blank
Фото: пресслужба Екопак

Як ведеться на новому місці?

Перевозити виробництво було нескладно. Підприємствам, які хотіли переїхати, активно допомагала держава, компанії Укрпошта та Укрзалізниця, стверджує Рудковський. Та чи не найбільше підприємець завдячує своїй команді.

“У нас дуже потужна технологічна команда, яка вже не вперше займається демонтажем, монтажем, налаштуванням обладнання. Ми це робили декілька разів у мирний час – перевозили обладнання по Україні чи, скажімо, з Європи в Україну. В наших співробітників висока компетенція, тому для нас це не було важким завданням.  Єдине, що все це потрібно було зробити дуже швидко, бо ми не розуміли наскільки багато часу ми маємо. Подали заявку на допомогу в релокації. Укрзалізниця виділила нам вагони для релокації. Допомагала також Укрпошта, в них була спеціальна програма по перевезенні фурами”, – говорить Рудковський.

Підприємець каже, що на Львівщині працівникам нового підприємства подобається, хоч і визнають, що кожна область україни має свої звичаї і культуру, навіть у робочому процесі.

“Більшість часу я проводжу в Самборі, основна наша команда також тут. Нам дуже комфортно, у нас дуже гарне розуміння з місцевою владою. Комфортно з людьми, бо вони також налаштовані на підтримку виробництва. Адже це заробітна плата, робочі місця і так далі”, – пояснює підприємець.

Він переконаний, що кожна область має свій характер, свою культуру і своє відношення до праці. Однак запевняє, що не можна сказати, що десь краще, а десь гірше. Це просто інший уклад, який потрібно зрозуміти. Йдеться про ставлення до дисциплінарних факторів чи до робочого режиму.

“Не можна сказати, що люди не розуміють чогось тут чи там. Просто в кожної компанії є своя політика, і вона працівниками в різних регіонах сприймається по-різному. Наприклад, коли на перекур ходять за регламентом, а не коли заманеться, то дехто може сприймати це як утиск прав. Але це навіть не питання регіональних особливостей. Це швидше різниця, скажімо, між великими промисловими центрами та маленькими містечками. Там сприйняття правил різне. У великих містах люди звичні до регульованих відносин з підприємством, у менших ще ні, тому нам потрібен час, щоб доносити цю інформацію до людей”, – розповідає керівник “Екопаку”.

blank
Фото: пресслужба Екопак

Що змінила війна?

Як зазначає директор релокованого підприємства, зараз на Львівщину переїхали 10 співробітників. Каже, що це одне з найважчих питань, бо люди в такий час не дуже готові до релокації, відряджень тощо. І, незважаючи на те, що Львівська область зараз є відносно безпечною, все одно змушені докладати зусиль, аби перевезти людей. 

“Поступово, крок за кроком люди розуміють, що життя змінюється і потрібно адаптуватися до нової реальності. Зараз переїхала невелика кількість працівників, але ми створили ці робочі місця у Львівській області і продовжуємо створювати ще. Маємо великий попит на людей різного рівня кваліфікації”, – розповідає підприємець.

14% працівників підприємства були мобілізовані. Тому спершу планують закривати їхні вакансії, а тоді домонтовувати обладнання, долучаючи інших працівників. Із місцевих на Самбірщині працевлаштували вже 40 людей.  

Змінилися і ринки збуту підприємства. Частка продукції, що йде на внутрішній ринок, скоротилася вдвічі, тепер більше працюють на експорт.

“До війни 60% усієї продукції йшло на український ринок, а 40% на експорт. Зараз експорт складає вже біля 70%. Переважно це такі країни, як Польща, Італія, Франція та Німеччина. Ми доклали  максимум зусиль, аби клієнти не постраждали через наші труднощі. Звісно, вони з розумінням ставилися до того, що в нас відбувається, але ми дуже старались, аби виконати всі замовлення. Деякі наші замовники навіть не могли повірити, що продовжуємо приймати замовлення. У мене була навіть ситуація, коли вмикали онлайн відео і показували наші підприємства, що все працює, що машини відвантажують товар. Люди не могли повірити, що за таких обставин ми продовжуємо працювати, скажімо, на Дніпропетровщині”, – пригадує пан Сергій Рудковський. 

blank
Фото: пресслужба Екопак

В “Екопаку” переконані в перемозі, тому планують розвивати підприємство на Дніпропетровщині. Щонайменше – відновити той обсяг виробництва, який був до широкомасштабної агресії.  

Також розвиватимуть виробництво в Самборі. Кажуть, що обставини навчили більш гнучко ставитися до європейського ринку. Виробництво у Самборі хочуть залишити, і саме воно буде орієнтоване на Європу, тоді як на Дніпропетровщині відновлять виготовлення товарів для українських клієнтів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають