9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Пошук авто запчастин по VIN коду

VIN-код автомобіля є його ідентифікаційним номером — унікальним кодом, який складається з 17 символів. В VIN-коді зашифровано найменування автовиробника, характеристики автомобіля і дата його випуску.

Ідентифікаційний номер зазвичай вибивається на нероз’ємних кузовних деталях, на самому шасі або на спеціальних табличках, які можуть розташовуватися в наступних місцях:

  • в отворі передньої водійських дверей (на самій рамі);
  • в спеціальному місці під лобовим склом (видно зовні машини);
  • на рамі під лобовим склом (видно при відкритому капоті);
  • на підлозі під переднім пасажирським сидінням;
  • на рульовій колонці;
  • на кріпленні радіатора.

У технічному паспорті автомобіля та в страховому полісі завжди вказується VIN-код.

Що можна дізнатися по ВІН-коду

VIN-код пишеться арабськими цифрами та латинськими буквами. Перші три символи VIN говорять про географічну зону, країні, в якій вироблено даний транспортний засіб і про сам виробника.

Наступні шість знаків містять в собі зашифровану інформацію, що описує транспортний засіб, відповідно до інженерної документації.

Третя — вказівний, містить вісім символів, з яких останні чотири — цифри. Може містити в собі рік випуску авто, модельний ряд, і порядковий номер автомобіля.

ВІН ніколи не містить наступні літери латинського алфавіту: «Q», «O» і «I», так як може виникнути їх плутанина з цифрами «0» і «1».

Використання електронних каталогів запчастин

Сучасний бізнес, пов’язаний з продажем запчастин, неможливий без використання електронних каталогів. З їх допомогою менеджер або продавець автомагазину здійснює підбір необхідної клієнту позиції. Підібрати запчастини ви можете за посиланням https://japan-cars.com.ua/pages/vin_zapros/.

Існує безліч різних каталогів, як оригінальних, так і конкретних виробників, але все одно, на 100% гарантувати правильний підбір запчастини складно. По-перше, самі каталоги по деяких позиціях роблять відсилання до номера кузова. Якщо ви торгували запчастинами, то напевно зустрічали такі фрази, що описують деякі позиції при пошуку: «до номера шасі…», «починаючи з номера шасі…». Це і є відсилання до ВІН-коду автомобіля.

Чим зручні програми пошуку запчастин по ВІН-коду

Існує ще ряд моментів, що ускладнюють підбір тієї чи іншої запчастини, коли просто необхідно використовувати програми підбору запчастин по ВІН-коду. Наприклад, для конкретної позиції каталог може містити різні артикули, що відрізняються в залежності від року і навіть — конкретного місяця випуску автомобіля. Чи не кожен автовласник знає, в якому місяці був випущений його автомобіль, а деякі помиляються навіть з роком випуску.

Точно так же каталог може відсилати і до регіону, для якого збирали авто, наприклад, «Для Східної Європи» або «Для арабських країн». У таких випадках точну інформацію може дати тільки програма для пошуку автозапчастин по ВІН-коду.

Крім вказівок дивитися номер кузова, в деяких каталогах є можливість попереднього введення його VIN, після чого програма буде коригувати варіанти позицій, виключивши відсилання до номера шасі, році, місяця випуску, регіону і т.д. Точність підбору при цьому істотно збільшиться, а значить — скоротиться кількість повернень, що є показником професіоналізму менеджера або продавця.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають