9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Польща передає Україні машини управління до САУ “KRAB”

Збройні сили України отримують від Польщі командирські машини для польських самохідних гаубиць “KRAB”.

Фотографію з українським бійцем та польською командирською машиною оприлюднили у соцмережах, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У травні стало відомо, що Республіка Польща передає Україні самохідні артилерійські установки “KRAB”.

Судячи з опублікованої фотографії, Україна отримуватиме й машини, які були побудовані у відповідь на потребу в командирській машині для вогневого модуля самохідної гаубиці “KRAB”.

Для цілей командно-штабних машин у 2008 році Сухопутні війська Польщі вирішили використати перебудовані шасі знятих з виробництва самохідних гаубиць 2С1 “Гвоздика” з сімейства транспортерів МТ-ЛБ, які раніше випускалися Huta Stalowa Wola (HSW) за радянською ліцензією.

Глибока реконструкція машин була розроблена Військовим виробничим центром HSW у співпраці з німецькою компанією FFG (Flensburger Fahrzugbau GmbH), яка розробила сучасний силовий агрегат G4 (двигун із коробкою передач та комплектуючими), гідростатичну трансмісію та сидіння водія.

blank
Легке Гусеничне Шасі армії Польщі

У результаті, було створено транспортний засіб, названий виробником LCG (Lekkie Chassis Gąsienicowe/Легке Гусеничне Шасі), також називається WD (Wóz dowodzenia/Командирська машина).

У ній використовується ходова частина та елементи нижнього та лобового листа гаубиці 2С1, а верхній лобовий лист та надбудова були виготовлені на HSW із броньових листів товщиною 10 мм. Шасі має 7 пар опорних котків.

Перший прототип LPG був завершений у 2009 році та представлений на виставці MSPO у вересні. Після доопрацювання перші чотири командирські машини було передано польській армії 30 листопада 2012 року.

Для САУ “KRAB” розроблену машину у двох версіях: Командно-артилерійська машина; Командно-штабна машина.

blank
САУ KRAB польської компанії Huta Stalowa Wola. Фото виробника

Командно-артилерійські машини призначені для реалізації завдань у галузі підготовки та управління вогнем, збору та обробки даних про умови стрільби та розвідувальної інформації, необхідні для ураження об’єктів супротивника. Ці машини забезпечують самостійну роботу вогневих взводів у системі керування вогнем.

Командно-штабні машини призначені для забезпечення робочими місцями начальника штабу, командира батареї та командира вогневого взводу, а також посадових осіб, що взаємодіють з ними, інформаційної підтримки процесів планування та прийняття рішень в управлінні військами та вогнем.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Україна закуповує близько 60 польских 155-мм САУ “KRAB”. Вартість контракту складає близько 3 мільярдів злотих.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають