9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Планування двокімнатної квартири

Комфортне планування двокімнатної квартири ідеально підійде для невеликої родини, яка вже давно мріє про функціональний житловий простір. Можна відокремити дві маленькі спальні, з’єднати кухню з вітальнею, об’єднати санвузол, розширити вітальню за рахунок коридору. Варіант планування залежить від будинку, а також від типу житла.

Особливості двокімнатних квартир
У старих будинках 2-кімнатні квартири можуть бути распашонками (метеликами) та з окремими приміщеннями. При цьому одна з них буде невеликою. У нових будинках більшість забудовників пропонують вільне планування та дизайн проекту двокімнатної квартири.
Розорювання також можуть бути двох видів: перший передбачає наявність невеликої кухні та однієї лоджії, другий – кухні розміром 14 кв. м. та лоджії з балконом (усічена трішка).
Перепланування старого фонду можливе лише у разі, якщо отримати дозвіл у спеціалізованих установах.
У двох 80-х років між кімнатами обов’язково знаходилася комора, яку часто використовували як шафа. У 90-х цей елемент було прибрано. У деяких залишилися лише антресолі.
Планування двокімнатної квартириПланування двокімнатної квартири
Площа сучасних двокімнатних квартир становить приблизно 50-75 квадратів, старий фонд може обмежитися 40-45 квадратами. Справа в тому, що в новобудовах мінімальна площа кухні складає 10-12 квадратних метрів, а також облаштовується комфортний санвузол і коридор.

Варіанти планування в залежності від типу будівництва
Розміри та типи
Середня площа становить 55-75 квадратних метрів, при цьому розмір кухні становить до 12 квадратів.
Стандартний різновид із площею 58 квадратів. Розмір кухні – приблизно 10 кв.
Еліт-клас. Повна свобода дій, оскільки планування роблять власники. Усі внутрішні перегородки прибрані, відділений лише санвузол.
Бізнес клас. Перегородки є, але, у разі потреби, одну з кімнат можна з’єднати з коридором, а другу – розширити за рахунок лоджії.
Чешка. Має однакові плани, які неможливо змінити. Стелі невисокі, розміри кухні також не перевищують 8 квадратів.
До найнезручніших видів планувань двокімнатних квартир відносяться лінійні через їхнє розташування. Перебуваючи з одного боку будівлі, у всіх кімнатах буде або надто тьмяний, або надто яскравий колір, що потрібно компенсувати штучним освітленням.

Характерні особливості за типом споруди:

Сталінки
Відрізняються просторістю та високими стелями. Несучі стіни – тільки зовнішні, решта всіх перегородок можна змінювати для отримання оптимального перепланування. Типове планування теж зручне, але нерідко потрібно додати дитячу спальню або кабінет.

Хрущовки
Раніше створювалися як тимчасове житло в панельних будинках, але зараз хрущовки відносяться до найпоширеніших. Характерними особливостями є невеликі розміри, низькі стелі та суміщений санвузол.

Вузькі коридори також не сприяють комфортному пересування. У хрущовках більше недоліків, ніж переваг, тому часто роблять перепланування, поєднуючи вітальню з кухнею, коридором або розділяючи санвузол за рахунок частини передпокою.

Брежнєвки
Новіший варіант планування двокімнатної квартири, порівняно зі сталінками, при цьому площа трохи менша. Кімнати все більші та місткі, санвузол роздільний. Можливості перепланування обмежені, тому що несучі стіни розташовані всередині приміщень. Звичайні перегородки можна легко перенести, а ось роботи з стінами, що несуть, необхідно починати тільки під наглядом спеціальної служби і з наявністю письмового дозволу.

Новобудови
Ванна та туалет окремі, кухні великі, вікна призначені для повноцінного освітлення кожної кімнати. Коридор у новобудовах також великий, має правильну форму. Для збільшення площі використовується вбудована лоджія.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають