9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Підрозділи ЗСУ застосовують у боях рідкісні бронемашини БТР-4МВ1 та БМП-1ТC (фото)

Збройні сили України у боях на сході застосовують унікальні бойові машини на базі БТР-4 та БМП-1 української розробки та виробництва.

Нещодавно на фронті було помічено бойову машину БТР-4МВ1 українського виробництва, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

БТР-4МВ1 – це модифікація бронетранспортера БТР-4, повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер, розроблений в Україні Харківським конструкторським бюро з машинобудування.

БТР-4МВ1 Фото: Владислав Христофоров
БТР-4МВ1 Фото: Владислав Христофоров

Він призначений для транспортування бійців механізованих підрозділів та вогневої підтримки у бою. БТР може бути базовою машиною для оснащення спеціальних підрозділів швидкого реагування та морської піхоти.

blank
Бронетранспортер БТР-4МВ1 Збройних Сил України. Фото: @Arslon_Xudosi

На базі БТР-4 можливе виготовлення бронемашин інших типів, таких як командно-штабна, ремонтно-евакуаційна, санітарна та інші.

Бронемашина зазнала таких змін у порівнянні з базовою модифікацією: нова форма корпусу в носовій частині, відсутнє бронескло та бічні двері, посадка водія та командира здійснюється через окремі люки.

blank
Український бронетранспортер БТР-4МВ1 у Перу. Листопад 2021

У БТР-4МВ1 застосовано модульний підхід до побудови бронезахисту, активно використано рознесену броню. Це дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні, завдяки чому захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, що зараз перебуває на озброєнні в українських захисників.

У 2021 році цю модифікацію державне підприємство “СпецТехноЕкспорт”  продемонструвало військовим Перу. Демонстрація відбувалася після завершення міжнародної виставки «SITDEF-2021» в місті Ліма на якій Україна представляла власну експозицію.

БМП-1ТC від компанії “Техімпекс”

Також у боях на передовій було зафіксовано українську модифіковану бойову машину піхоти БМП-1ТC.

blank
БМП-1ТC Збройних сил України. Фото: ДШВ ЗСУ

Модифікацію провела компанія ТОВ “Науково-виробнича компанія “Техімпекс”.

Бойова машина піхоти отримала дизельний двигну УТД-20. Захист по STANAG 4569 – Рівень 3.

blank
Українська бойова машина піхоти БМП-1ТC. Фото: Техімпекс

На машину встановлено український бойовий модуль “Спис”, який має 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1 (2А72), 7,62-мм кулемет ПКТ, 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 (АГС-17). Також модуль може застосовувати протитанковий комплекс “Бар’єр”.

Останні новини:

Зараз читають