9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Перший катер OCEA FPB 98 для Морської охорони спустять на воду у жовтні

Перший катер OCEA FPB 98 для Морської охорони спустять на воду у жовтні, про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

На своїй Facebook-сторінці Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що у жовтні цього року перший патрульний катер OCEA FPB 98 для Морської охорони, буде спущений на воду для прийомки та випробування.

Зі слів міністра, всього до 2024 року Україна отримає 20 кораблів цієї серії – спільного французько-українського виробництва. Всі катери будуть оснащені швидкохідними човнами виробництва харківського підприємства. 5 катерів будуть повністю зроблені в Україні на заводі “Нібулон” у Миколаєві.

Окрім того, Арсен Аваков додав, що сьогодні моряками-прикордонниками прийнято 3 корпуси у Франції, у жовтні 2021 року перший готовий корабель буде спущений на воду для випробування та прийомки.

blank
Корпуси катерів OCEA FPB 98, які будуються для Морської охорони. Фото: Facebook-сторінка Арсена Авакова

Поставка першого катера в Україні очікується в грудні 2021 року. Всього у 2022 році буде отримано 9 патрульних катерів.

blank
Корпуси катерів OCEA FPB 98, які будуються для Морської охорони. Фото: Facebook-сторінка Арсена Авакова

У рамках контракту також буде підготовлено 240 членів екіпажів катерів та 120 техніків. Угода передбачає створення баз обслуговування в Україні. Надалі технічна підтримка катерів буде здійснюватися на українських підприємствах.

OCEA FPB 98 мають довжину у 32 метри, за побажанням замовника можуть комплектуватись різними бойовими модулями та доглядовим човном.

blank
Патрульний катер Ocea FPB 98 MKI

Екіпаж OCEA FPB 98 MKI складається з 13 осіб, максимальна швидкість складає 35 вузлів, а дальність ходу – 1200 миль при швидкості у 12 вузлів. Також деякі показники можуть змінюватись в залежності від комплектації катеру.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають