9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Пентагон розгорнув у Польщі ремонтну базу для української артилерії

Сполучені Штати організували на території Польщі технічну базу для ремонту західного артилерійського озброєння, яке постачається Україні.

Про це пише The New York Times, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Українські війська щодня випускають тисячі снарядів по російських окупантах, використовуючи гармати, надані Сполученими Штатами та їхніми союзниками.

Ця зброя виводиться з ладу після місяців інтенсивного використання або пошкоджується чи знищується під час бойових дій, тому, за словами офіційних осіб США та України, десятки артилерійських систем потребують ремонту.

blank
155-мм гаубиця M777 у складі ЗСУ

За даними Пентагону, третина з приблизно 350 гаубиць західного виробництва, переданих Україні, перебувають в неробочому стані.

Але ремонтувати артилерію у польових умовах складно, тому питання відновлення техніки стало пріоритетним для Європейського командування Пентагону. Для цих потреб створили ремонтний центр у Польщі.

blank
105-мм гаубиця L118

Ремонт артилерійського озброєння, про який раніше не повідомлялося, розпочався в останні місяці. Американські військові чиновники не розповідають деталі програми, але за станом переданого озброєння слідкують уважно.

«З усіма можливостями, які ми надаємо Україні, а також тим, які надають наші союзники та партнери, ми працюємо над тим, щоб вони мали належні пакети підтримки цих можливостей з часом», – заявив Деніел Дей, речник Європейського командування США.

Боєприпаси для українських гармат радянського виробництва, які стріляють снарядами діаметром 152 мм, стали дефіцитними після російського повномасштабного вторгнення. Тому гаубиці, які стріляють 155-міліметровими снарядами, стали однією з найважливіших видів зброї для України на полі бою.

blank
Завантаження гаубиці М777 на літак. Фото: Міноборони США

Як відомо, Пентагон відправив в Україну 142 причіпні гаубиці М777 калібру 155-мм. Українські військові використовували їх для ураження російських окупаційних військ, а також ураження командних пунктів невеликою кількістю високоточних снарядів та для дистанційного встановлення протитанкових мінних полів.

Сполучені Штати у рамках програми міжнародної технічної допомоги вже надали Україні понад мільйон боєприпасів до гаубиць. Україна також отримала 155-міліметрові артилерійські снаряди з інших країн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають