9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Оздоблення фасаду деревом і його особливості

Візитною карткою будь-якого будинку є його фасад, адже саме на цю частину будівлі звернуто увагу. Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує досить великий вибір обшивок, здатних задовольнити кожного. Незважаючи на все це розмаїття, оздоблення фасаду деревом впевнене тримає свої лідируючі позиції, та в цьому Вам можуть допомогти УкрЕкоЛіс — це надійні постачальники будівельних і оздоблювальних матеріалів для різних видів робіт. 

Чому саме дерево

Ще з давніх-давен відомо, що цей будівельний матеріал для будинків вносить в життя людини спокій і комфорт. Крім того, існує ряд причин, чому саме дерево так активно користується попитом.

 • Натуральне дерево добре поєднується з будь-якими оздоблювальними матеріалами. Багато дизайнерів вважають за краще комбінацію з дерева і натурального каменю або цегли.
 • При обробці фасаду цим матеріалом можна легко приховати будь-які недоліки несучих стін.
 • Дерев’яний фасад добре захистить будівлю від негативного впливу погодних і кліматичних умов.
 • Між стіною і дерев’яним покриттям можна прокласти теплоізоляційний шар.

Яку породу вибрати

Від вибору порід деревини буде залежати не тільки зовнішній вигляд будинку, але якість його захисту і тривалість експлуатаційного терміну. Не варто гнатися за екзотикою, яка не властива вашій місцевості. Традиційні породи більш адаптовані під свій кліматичний пояс і краще підходять для фасаду. До таких відносяться наступні:

 1. Сосна. Володіє м’якою деревиною, а значить, легко обробляється. В результаті великого вмісту смол і слабкому усиханню, добре переносить вологий клімат.
 2. Дуб. Ця порода відрізняється високою вартістю, однак лідирує по міцності та довговічності серед всіх інших видів деревини. Добре себе зарекомендувала в нашому кліматі. Має широку кольорову гаму.
 3. Бук. Міцна і досить гнучка порода зі світлою і однорідною деревиною.
 4. Кедр. Відрізняється світло-жовтою деревиною з легким червонуватим відтінком. Вважається більш довговічним матеріалом серед всіх хвойних порід.
 5. Модрина. Має жовтувату деревину з легким червоним відтінком. Залежно від розташування по сторонах світу, може з роками міняти свій колір, що слід врахувати перед оздоблювальними роботами. При цьому відрізняється міцністю і тривалим терміном експлуатації.

Використання вагонки

Матеріал являє собою стругану та оброблену дошку. У порівнянні з блок хаусом і сайдингом, вагонка має найменшу вагу, а значить, облицювання нею призводить до мінімальних навантажень на фундамент. Кріплення планок здійснюється за допомогою спеціальних металевих скоб і саморізів.

Залежно від якості деревини, її обробки та наявності сучків, цей матеріал підрозділяється на 4 класи:

 • преміум клас;
 • клас А;
 • клас В;
 • клас С.

Дерев’яна дранка

Досить ефектний фасад виходить при використанні дерев’яної дранки. Цей матеріал до того ж збільшить термін екстплуатацуіі будови і захистить від негативного впливу атмосфери. Маючи деякі особливості монтажу та облицювання, не підходить для самостійного використання.

Термо дерево

Термоерево може застосовуватися не тільки для виготовлення певних декоративних елементів, а й також для обробки фасадів. Деревина, яка попередньо була піддана термообробці, якісніше і надійніше захистить будову і додасть йому міцності.

Дерев’яний сайдинг

Сайдинг являє собою виріб стандартного профілю, яке виготовляється з різних порід деревини. Він може складатися як з декількох частин, з’єднаних паз-шипами, так і бути цілісною дошкою. Характерними особливостями є мала вага і доступна ціна. До того ж сайдинг кладку можна прокласти самостійно.

Планкен – інноваційний підхід

Цей матеріал представлений дошкою, у якій з усіх боків знята фаска. Він може бути виготовлений з модрини, ялини, сосни та інших порід. На відміну від інших матеріалів, має більш округлі краю, схожі на брус.

Фасад з планкою відрізняється своєю красою, практичністю і екологічністю. На сьогоднішній момент набуває все більшої популярності у фахівців, що займаються обробкою будівель.

планки для обробки фасаду
Малюнок 2. Планкен для обробки фасаду.

HPL-панелі

Нерідко при облицюванні і обробці фасаду використовуються HPL-панелі. Вони являють собою спресовані обробну сировину комбінованого складу. Для поліпшення властивостей його виготовляють під високою температурою і просочують спеціальними смолами.

Основними перевагами перед іншими матеріалами з дерева є висока стійкість таких панелей до механічних пошкоджень, ударів і кліматичних умов.

Оздоблення блок-хаусом

Цей матеріал відмінно підходить при необхідності оформлення будинку під зруб. Сам же він являє собою розпиляна уздовж колоду, але при цьому обтесані і оброблене. З боків розташовуються паз-шипи, що дозволяють створювати монолітні конструкції без особливих зусиль. Важливою відмінністю є простота заміни пошкодженої дошки блок-хаус.

Дерев’яні панелі

Даний облицювальний матеріал з’явився зовсім недавно. Процес його монтажу передбачає складання панелей і фіксацію клеїть складом. Їх можна збирати як окремими планками, так і шляхом нашарування. У будь-якому випадку монтаж відбувається на обрешітку з організованим вентильованим простором.

Переваги і недоліки

Оздоблення фасаду будинку деревом має свої позитивні і негативні сторони, про які варто знати до того, як вибирати певний матеріал.

переваги обробки деревом
Малюнок 3. Декорування та оздоблення фасаду.

Переваги дерев’яної облицювання

Використання дерева в якості обробки будинку і його фасаду обумовлено рядом переваг цього матеріалу:

 • Оздоблювальні матеріали з дерева добре поєднуються з облицювальною цеглою , каменем та іншими матеріалами, тим самим відкриваючи можливості для дизайнерських рішень.
 • Деревина для декорування та оздоблення фасаду , як природний матеріал, відрізняється абсолютною екологічністю.
 • Матеріал добре пропускає повітря, що прибирає необхідність в організації спеціальних вентиляційних каналів.
 • Використання такої обробки дозволяє приховати не тільки шар утеплювача, а й помилки і недоліки несучих елементів будівлі.
 • При правильній обробці дерев’яних оздоблювальних матеріалів, вони здатні поліпшити несучу здатність будівлі, захистити його впливу сонячних променів і інших погодних явищ, а також надати фасаду презентабельний зовнішній вигляд.
 • Використовуючи якісні матеріали для обробки заміського будинку, можна з упевненістю говорити про довговічності такого фасаду з дерева.

Недоліки обробки будівель деревом

Використання дерева для обробки фасаду приватного будинку має лише один недолік – це горючість. Однак його можна усунути, якщо регулярно здійснювати обробку матеріалу спеціальними захисними складами.

Монтаж фасаду

Якість результату і термін служби залежить від грамотності монтажу конструкції. Всі роботи повинні проводитися на заздалегідь підготовлену поверхню. Так фасад повинен бути вирівняний і повністю очищено від бруду і жиру.

Сам же монтаж увазі організацію двох риштувань. Мета першої – утримувати шар утеплювача, а другий – облицювальний матеріал. Для першого шару добре підійде лати з перетинами 10 * 5 см, для другого – 3 * 4 см. Технологія обробки фасаду деревом буде відрізнятися, в залежності від використовуваного матеріалу. Але в цілому є загальні особливості.

процес роботи
Малюнок 4. Монтаж дерев’яного фасаду.

Так всі виміри слід проводити тільки за допомогою відповідних інструментів, а не сподіватися на свій окомір. Добре підійдуть мотузки і маячки, щоб провести паралелі. Починати ж монтаж правильніше знизу, піднімаючись вгору.

Загальні правила монтажу

Робота по захисту стін і фасаду будівлі повинна проходити із суворим дотриманням правил безпеки, а також з урахуванням наступних нюансів:

 • При перетині 15 * 15 см у дерев’яних будинків необхідно організовувати додаткове утеплення.
 • При використанні мінеральної вати в якості теплоізоляційного матеріалу, кріпити її товщиною 10 см за допомогою дюбелів.
 • Для кращого кріплення теплоізоляції до стін будинку слід організувати обрешітку.
 • Щоб отримати повітряний простір, необхідно між теплоізоляційним матеріалом і латами залишити 5 см.
 • Зверху на теплоізоляцію слід укласти шар для захисту від проникнення вологи.
 • Наступним кроком після гідроізоляції виступає кріплення поліетиленовою клейонки, що захищає стіни від вітру.
 • Вже на плівку кріпиться до фасаду обраний обробний матеріал.

Вентильований фасад

Технологія створення вентильованого фасаду починається з його розмітки. Саме по ній буде відбуватися кріплення кронштейнів з використанням анкерів. Для того щоб кріпильні елементи не піддавалися корозії, досвідчені фахівці після установки анкерів, зафарбовують їх капелюшки.

Також за допомогою анкерів відбувається фіксація утеплювального шару до фасаду. В якості теплоізоляції може бути обраний будь-який відповідний матеріал, який добре зберігає тепло і стійкий до зовнішніх впливів . Далі за утеплювачем слід монтаж волого і вітрозахисного шару, який вбереже будова від підвищеної вологості і повітряних потоків.

монтаж вентильованого фасаду
Малюнок 5. Будова вентильованого фасаду.

Завершальним етапом слід установка обраного оздоблювального матеріалу з дерева, покритого лаком або іншим захисним шаром. Монтаж проводиться на готову обрешітку за допомогою кріпильних елементів.

Правильний догляд – запорука довговічності фасаду з дерева

Оскільки дерев’яний фасад сприйнятливий до впливу сонячних променів , високої вологості та іншим атмосферних явищ, необхідно після його монтажу здійснювати ряд заходів з догляду. Раніше для цього використовувалася масляна фарба, якою покривали деревину кожні 1-2 роки. Однак вже після декількох шарів благородне дерево було схоже більше на пластмасу.

Сучасний ринок лакофарбових матеріалів дозволяє догляд за деревом зробити більш надійним і при цьому не зіпсувати його первісний вигляд. Існує два найбільш ефективних способів це зробити:

 1. Використання фасадного лаку. При нанесенні лаку на дерево утворюється захисний шар, який вигідно підкреслює зовнішній вигляд деревини. Наноситься він досить легко, а тому процедура може проводитися без залучення майстрів.
 2. Лазурне покриття. Таке покриття здатне захистити деревину на строк 3-7 років, в залежності від того, які компоненти входять до його складу. При цьому блакить здатна зберегти деревну текстуру, вигідно підкресливши її красу різноманітністю відтінків кольорів.

Дерев’яні фасади через багато років не втрачають свої лідируючі позиції. Це пов’язано з їх незрівнянними перевагами перед іншими варіантами. При цьому ринок матеріалів регулярно росте і поповнюється новими видами обробки на основі цієї натуральної сировини.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають