9.5 C
Alba Iulia
Середа, 25 Травня, 2022

ЗСУ відпрацювали відбиття російського танкового нападу із гармат МТ-12Р з радіолокаційним прицілом

Збройні Сили України на кордоні з окупованим Кримом провели навчання по відбиттю можливої танкової атаки РФ із застосуванням модифікації гармати “Рапіра” – МТ-12Р.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Під час цих тренувань українські військові продемонстрували, зокрема, протитанкові гармати “Рапіра” доволі рідкісної модифікації – МТ-12Р “Рута”, що оснащена радіолокаційним прицільним комплексом для стрільби на дальність в понад 3,5 кілометри.

Протитанкова гармата МТ-12Р “Рута” була розроблена ще в 1970-х роках, за часів СРСР.

Основна задача установки радіолокаційного прицільного комплексу – спростити для обслуги гармати задачу виявлення цілей на дальніх дистанціях, особливо за умов поганої видимості. При цьому наявність радіолокаційного прицілу дозволяє вести вогонь із МТ-12Р “Рута” на дальність у понад 3,5 кілометри. До цього моменту наші військові зазвичай під час навчань “не світили” гармати МТ-12Р “Рута”, використовували лише МТ-12 “Рапіра” без додаткової прицільної апаратури.

blank
Підготовка до стрільби гармати МТ-12Р “Рута” з радіолокаційним прицільним комплексом, стоп-кадр з відео Командування об’єднаних сил ЗСУ

Під час навчань поблизу окупованого Криму, які нещодавно проводили Об’єднані сили ЗСУ, наші військові тренувались використовувати протитанкові гармати “Рута” як складову ешелонованої системи оборони, в яку також були включені самохідні протитанкові комплекси “Штурм-С”, танки Т-64 зі складу 17-ої Криворізької танкової бригади та інженерні частини, що встановлювали протитанкові міни.

Таке застосування техніки вказує на те, що військовослужбовці ЗСУ для стримування можливої агресії РФ вимушені покладатись на протитанкову артилерію як доповнення до протитанкових ракетних комплексів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають