9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Збройні сили України закуповують польські парашутні системи

19 вересня цього року був укладений контракт між Міноборони України (ВЧ А0215) та Державною компанією “Укрспецекспорт” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) щодо постачання 33 тренувальних парашутних систем AD-95 серії 3 та 33 запасних парашутних систем AZ-95.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Шість десятків польських десантних парашутних систем Dedal 3-ї серії, згідно з інформацією, оприлюдненою на майданчику ProZorro обійдуться бюджету у 6 658 155,57 гривні.

Своєю чергою, в Командуванні Повітряних Сил, коментуючи цю закупівлю, повідомили, що ця партія не закриє потребу в такому обладнанні, необхідному для підготовки льотного складу і початкової підготовки підрозділів рятувальників.

“Це не перше замовлення парашутів у польського виробника. Чому саме вони? На сьогодні парашути Д-6 та Д-1-5у випускають тільки в Росії, український виробник “Скаут” залишився у Феодосії, тому ми шукали альтернативні рішення”, – відзначив начальник пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби командування підготовки Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Руслан Король.

blank

За його словами, раніше вже було придбано близько 50 подібних парашутів, які польський виробник доопрацював за вимогами українського замовника.

“Проте нині із цих доопрацьованих парашутних систем “живими” залишились не всі – більшість перебуває у ХНУПСі, їх використовують курсанти, решта – у військових частинах, їх використовує льотний склад для виконання стрибків”, – повідомив Руслан Король.

blank

Також в Командуванні додали, що згідно з умовами нового контракту, польський виробник погодився доопрацювати парашутні системи із попередньої закупівлі.

“Відгуки на польські парашутні системи – позитивні. Пам’ятаю, як поважний парашутист Одеського інституту Сухопутних військ, який усе життя стрибав із різними парашутами, зокрема десантними, після приземлення сказав, що саме цей парашут – найкращий як для рятувальника, так і для десантника”, – розповів начальник пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби командування підготовки Повітряних сил ЗСУ.

Командування виду виразило надію, що найближчим часом потребу в парашутах зможуть закрити вітчизняні виробники, інакше доведеться знову докупати парашути закордоном, щоб повністю закрити потреби військових.

Нагадаємо, окрім польських парашутів Dedal (прийняті на озброєння у 2017 році) Збройні сили України активно закуповубть американські системи виробництва Airborne Systems North America. На сьогодні відомо про закупівлю близько 300 таких парашутів, а для їх використання навіть замовили на ДП “Антонов” адаптацію десантно-транспортного обладнання одного з транспортних літаків Ан-26 ПС ЗСУ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають