9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Збройні сили розформують 6-й арсенал зберігання боєприпасів у Ічні

6-й арсенал військової частини А1479 Збройних сил України, який знаходиться під Ічнею у Чернігівській області, буде розформований.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

До пожежі у 2018 році — третій за розміром та стратегічним значенням арсенал боєприпасів в Україні. Площа полігону 682,6 гектара, периметр бази — понад 8 км, боєприпаси розташовані на 402 гектарах.

На території частини, що розташована біля міста Ічня Чернігівської області, зберігали десятки тисяч тонн боєприпасів – від патронів до снарядів для реактивних систем залпового вогню.

На 58 ділянках зброя зберігалася відкрито. Після пожежі й вибухів у 2018 році, на арсеналі вціліли лише чотири захищені бетоновані укриття.

blank
Розмінуванням постраждалих від вибухів армійських арсеналів

Повідомляється, що разом з арсеналом може перестати існувати населений пункт з населенням в тисячу людей. Він виріс та існує саме завдяки військовій частині.

Місцеві не вірять, що їх просто «кинуть у лісі», і пропонують варіанти подальшого розвитку містечка: від створення центру реабілітації ветеранів до технопарку.

Повідомляється, що до переліку військових частин Збройних сил України, які підлягають розформуванню також потрапила 1827-я база артозброєння, що теж дислокується на Чернігівщині.

Нагадаємо, у ніч на 9 жовтня 2018 року на території військового складу Міністерства оборони в Ічнянському районі Чернігівської області сталася пожежа, що призвела до детонації величезної кількості боєприпасів.

З населених пунктів, що потрапили тоді до зони можливого ураження, було евакуйовано 12 тис. 500 осіб.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають