9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

З 1 січня 2018 року в Україні вступають у силу європейські вимоги до якості какао і шоколаду

Європейські вимоги до якості какао і шоколаду, які вступають в силу з 1 січня 2018 року, передбачають перехід до обов’язкового відповідності цієї продукції ДСТУ.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

На сьогодні ГОСТ в Україні є добровільними, фактично виробники не зобов’язані на 100% відповідати цим нормам. Імплементація цієї директиви по шоколаду, завдяки наказу Мінагропроду, робить зазначені вимоги для всіх виробників обов’язковими, – сказала вона на прес-конференції в Києві у вівторок .

За словами заступника міністра, для виробників, рецептури яких затверджені, до 1 липня 2019 року діятиме перехідний період.

Крім того, відповідно до Директиви №2000/36/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС, “шоколадом” може називатися тільки той продукт, який містить не менше 35% какао-продуктів, в молочному шоколаді повинно бути не менше 25% какао-продуктів і не менше 14% молочних продуктів, в білому – не менше 20% какао-масла і не менше 14% молочних продуктів. У шоколадній цукерці з начинкою – не менше 25% шоколаду.

Згідно з європейськими вимогами, какао може називатися продукт, в якому масова частка какао-масла складає не менше 20%.

Крім того, забороняється додавання ароматизаторів в ці продукти.

Для забезпечення належної інформованості споживачів ці вимоги поширюються на маркування продуктів з какао і шоколаду.

У Мінагропроді повідомили, що за 10 місяців експорт шоколаду в країни ЄС збільшився на 35%.

Ми поставили туди понад 10 тис. тонн, більш ніж на $ 23 млн. Вважаю, що це непогано, враховуючи, що на європейському ринку шоколад є досить розкрученим продуктом і ринок зайнятий великими гравцями, – вказала О.Трофімцева.

Очікується, що впровадження даних вимог сприятиме підвищенню якості продуктів з какао і шоколаду на українському ринку, спрощення експорту в ЄС, так як будуть діяти однакові вимоги до продукції як в Україні, так і в ЄС.

Це один з тих кроків, який усуває дискримінацію українського споживача. Ми йдемо до того, що зараз не буде вироблятися продукція одного якості на експорт, а іншого – для внутрішнього споживання. Таким чином, ми захищаємо наших споживачів, підвищуємо стандарт і потенційну конкурентоспроможність наших виробників, – зазначила віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Останні новини:

Зараз читають