9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Жовтня, 2021

З 1 січня 2018 року в Україні вступають у силу європейські вимоги до якості какао і шоколаду

 • Європейські вимоги до якості какао і шоколаду, які вступають в силу з 1 січня 2018 року, передбачають перехід до обов’язкового відповідності цієї продукції ДСТУ.

  Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  На сьогодні ГОСТ в Україні є добровільними, фактично виробники не зобов’язані на 100% відповідати цим нормам. Імплементація цієї директиви по шоколаду, завдяки наказу Мінагропроду, робить зазначені вимоги для всіх виробників обов’язковими, – сказала вона на прес-конференції в Києві у вівторок .

  За словами заступника міністра, для виробників, рецептури яких затверджені, до 1 липня 2019 року діятиме перехідний період.

  Крім того, відповідно до Директиви №2000/36/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС, “шоколадом” може називатися тільки той продукт, який містить не менше 35% какао-продуктів, в молочному шоколаді повинно бути не менше 25% какао-продуктів і не менше 14% молочних продуктів, в білому – не менше 20% какао-масла і не менше 14% молочних продуктів. У шоколадній цукерці з начинкою – не менше 25% шоколаду.

  Згідно з європейськими вимогами, какао може називатися продукт, в якому масова частка какао-масла складає не менше 20%.

  Крім того, забороняється додавання ароматизаторів в ці продукти.

  Для забезпечення належної інформованості споживачів ці вимоги поширюються на маркування продуктів з какао і шоколаду.

  У Мінагропроді повідомили, що за 10 місяців експорт шоколаду в країни ЄС збільшився на 35%.

  Ми поставили туди понад 10 тис. тонн, більш ніж на $ 23 млн. Вважаю, що це непогано, враховуючи, що на європейському ринку шоколад є досить розкрученим продуктом і ринок зайнятий великими гравцями, – вказала О.Трофімцева.

  Очікується, що впровадження даних вимог сприятиме підвищенню якості продуктів з какао і шоколаду на українському ринку, спрощення експорту в ЄС, так як будуть діяти однакові вимоги до продукції як в Україні, так і в ЄС.

  Це один з тих кроків, який усуває дискримінацію українського споживача. Ми йдемо до того, що зараз не буде вироблятися продукція одного якості на експорт, а іншого – для внутрішнього споживання. Таким чином, ми захищаємо наших споживачів, підвищуємо стандарт і потенційну конкурентоспроможність наших виробників, – зазначила віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На КБ “Луч” розробляють новий переносний гранатомет

  Генеральний директор ДККБ "Луч" повідомив про роботу з розробки нового українського переносного гранатомета.Про...

  У вересні мережею УЗ перевезли рекордну за останні 10 років кількість зернових

  "Укрзалізниця" у вересні перевезла 3,8 млн тонн зернових - це рекордний показник перевезення зазначених вантажів у вересні за останні 10 років.

  Один із провідних виробників картоплі в Україні запустить крохмальний завод у тестовому режимі

  Після модернізації обладнання крохмального заводу «Контінентал Фармерз Груп» планує виробляти крохмаль екстракласу. Старт заплановано на квітень 2022 року.Про...

  КБ “Луч” уточнили терміни завершення держвипробувань мобільного ПТРК “Бар’єр-С”

  На ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" повідомили про незначне зсування термінів завершення тестувань українського комплексу 543 "Бар'єр-С" (також відомий як "Штурм-СМ"),...

  Перевалка в порту Маріуполя склала майже 5,2 млн тонн з початку року

  У Маріупольському порту за 9 місяців 2021 року перевалено 5,19 млн т вантажів, що на 2,6% менше показників аналогічного періоду 2020 року.

  Заступник міністра закордонних справ України обговорив організацію бізнес-місії кувейтських компаній

  Україна і Кувейт мають значний потенціал для збільшення обсягів торгівлі і співпраці у сфері залучення інвестицій.Про це йшлося...

  В Одеській області побудують станцію морської системи зв’язку за 18 млн грн

  На узбережжі Одеської області, біля села Миколаївка Білгород-Дністровського району, між Тузлівським і Будацькому лиманами, буде побудована станція глобальної морської системи зв'язку, яка...

  Міноборони замовило сотні габіонів для облаштування позицій

  Міністерство оборони України подало тендер на закупівлю сотень габіонів для захисту військових.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  У порту Маріуполя почалася реконструкція гідротехнічної частини одного з причалів (фото)

  У Маріупольському порту почалася реконструкція гідротехнічної частини причалу №3 - в рамках виконання Плану розвитку Маріупольського морського...

  Перевалка в порту Маріуполя склала майже 5,2 млн тонн з початку року

  У Маріупольському порту за 9 місяців 2021 року перевалено 5,19 млн т вантажів, що на 2,6% менше...

  “Укроборонпром” оприлюднив перелік російських товарів, які необхідно замінити на вітчизняні та західні аналоги

  ДК «Укроборонпром» оприлюднив перелік компонентів військової техніки російського виробництва, що підлягають імпортозаміщенню, наразі він складається з понад 3000 позицій.

  В Україні стартував продаж найдешевшого електромобіля (фото)

  В Україні почалися продажі компактного електромобіля ANAIG Quick ANJ3000 з запасом ходу в 70 км.