9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

З 1 січня 2018 року в Україні вступають у силу європейські вимоги до якості какао і шоколаду

 • Європейські вимоги до якості какао і шоколаду, які вступають в силу з 1 січня 2018 року, передбачають перехід до обов’язкового відповідності цієї продукції ДСТУ.

  Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  На сьогодні ГОСТ в Україні є добровільними, фактично виробники не зобов’язані на 100% відповідати цим нормам. Імплементація цієї директиви по шоколаду, завдяки наказу Мінагропроду, робить зазначені вимоги для всіх виробників обов’язковими, – сказала вона на прес-конференції в Києві у вівторок .

  За словами заступника міністра, для виробників, рецептури яких затверджені, до 1 липня 2019 року діятиме перехідний період.

  Крім того, відповідно до Директиви №2000/36/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС, “шоколадом” може називатися тільки той продукт, який містить не менше 35% какао-продуктів, в молочному шоколаді повинно бути не менше 25% какао-продуктів і не менше 14% молочних продуктів, в білому – не менше 20% какао-масла і не менше 14% молочних продуктів. У шоколадній цукерці з начинкою – не менше 25% шоколаду.

  Згідно з європейськими вимогами, какао може називатися продукт, в якому масова частка какао-масла складає не менше 20%.

  Крім того, забороняється додавання ароматизаторів в ці продукти.

  Для забезпечення належної інформованості споживачів ці вимоги поширюються на маркування продуктів з какао і шоколаду.

  У Мінагропроді повідомили, що за 10 місяців експорт шоколаду в країни ЄС збільшився на 35%.

  Ми поставили туди понад 10 тис. тонн, більш ніж на $ 23 млн. Вважаю, що це непогано, враховуючи, що на європейському ринку шоколад є досить розкрученим продуктом і ринок зайнятий великими гравцями, – вказала О.Трофімцева.

  Очікується, що впровадження даних вимог сприятиме підвищенню якості продуктів з какао і шоколаду на українському ринку, спрощення експорту в ЄС, так як будуть діяти однакові вимоги до продукції як в Україні, так і в ЄС.

  Це один з тих кроків, який усуває дискримінацію українського споживача. Ми йдемо до того, що зараз не буде вироблятися продукція одного якості на експорт, а іншого – для внутрішнього споживання. Таким чином, ми захищаємо наших споживачів, підвищуємо стандарт і потенційну конкурентоспроможність наших виробників, – зазначила віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Зараз читають

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  В разі закупівлі електровозів Alstom локалізація їх виробництва в Україні може скласти лише 15%

  Міністерство інфраструктури України повідомило, що орієнтовний рівень локалізації локомотивів, переговори про закупівлю яких ведуться з французькою компанією...

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р...