9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 3 Липня, 2022

ЄС виділив 50 млн евро на фінансування Фонду енергоефективності України

Сьогоднішнє підписання Фінансової Угоди між Україною та ЄС щодо надання 50 млн євро безповоротного фінансування з боку ЄС на діяльність Фонду енергоефективності  забезпечує повноцінний старт його роботі.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Це свідчення потужної підтримки європейським співтовариством реформи енергоефективності, яка є для України пріоритетною. Я вдячний Європейській Комісії за її підтримку та співпрацю у впровадженні, – повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час підписання Угоди.

Від України 18 квітня Угоду підписав Геннадій Зубко, стороною підписання від імені  Євросоюзу є Європейська Комісія в особі Петера Вагнера, Керівника Групи підтримки України Генерального директорату у справах сусідства та переговорів з питань розширення ЄС.

Підписанню Угоди передувала кропітка спільна робота урядової команди, міжнародних партнерів, парламенту та експертів. Від початку співпраці Мінрегіону з Урядом Німеччини та Євросоюзом у листопаді 2015 року  завдяки спільним зусиллям, нам вдалося «модернізувати» законодавство України в сфері енергоефективності. Були  прийняті базові закони «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про фонд енергоефективності», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», новий Закон «Про житлово-комунальні послуги». Була створена потужна правова основа для масштабної термомодернізації житлового сектору всієї країни. До кінця цього року ми маємо не тільки запустити Фонд енергоефективності, який наддасть населенню ефективний фінансовий механізм термомодернізації житлових будинків, але й прийняти всі необхідні підзаконні акти, щоб у 2019 році Фонд запрацював на «повну швидкість, — наголосив Геннадій Зубко.

Фото Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що допомога ЄС Фонду в 50 млн євро не разова.  Передбачена п’ятирічна підтримка ЄС на програми Фонду.  Наступного року ЄС  може надати ще 50 млн євро. Також Уряд Німеччини готовий підписати угоду з IFC (Міжнародна фінансова корпорація, входить до групи Світового банку) щодо внеску додаткових 10 млн євро до Мультидонорського фонду для співфінансування проектів Фонду. Крім того Уряд Німеччини також погодив імплементацію  проекту технічної допомоги Україні щодо підготовки професійних енергоаудиторів та навчання співробітників українського Фонду енергоефективності в сумі 4 млн євро.

Євросоюз, як партнер, готовий п’ять років супроводжувати Фонд. Нам важлива саме технічна підтримка Фонду. Це дуже складна робота, яка створить маршрутну карту не тільки для аудиторів і проектних організацій, а й довідник, який чітко роз’яснить домогосподарствам всю процедуру. Ми вітаємо участь IFC в діяльності Фонду. Відповідна угода має бути підписана в кінці цього тижня. Ця організація з бездоганною репутацією забезпечить організацію роботи Фонду за кращим міжнародними стандартами та максимально прозоро та зрозуміло для всіх учасників, — зазначив Геннадій Зубко.

Угода про фінансування набирає чинності з дати її підписання.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають