9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

ЄС та ООН передали рятувальникам Донеччини спеціальні човни

 • ЄС та Програма розвитку ООН передали рятувальникам Маріуполя три спеціальні моторні човни.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Окрім плавзасобів рятувальники ДСНС у Донецькій області отримали три причепи для їх транспортування та спеціалізоване обладнання для роботи на воді.

  Рятувальники використовуватимуть нову техніку для роботи вздовж узбережжя Азовського моря, зокрема в Маріуполі та в Мангушському районі, аби ефективніше патрулювати морську акваторію та оперативніше реагувати на потенційні небезпеки. Зокрема, човни залучатимуться під час рятувально-пошукових операцій для порятунку людей, що потрапили в небезпеку на воді.

  Мартін Шрьодер, керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні, наголосив на важливості співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, у межах якої здійснюється оснащення її підрозділів, аби ті могли краще реагувати на небезпеки та кризові ситуації.

  «Громадська безпека є ключовим компонентом підтримки, яку надає ЄС на сході України, і ми раді продовжувати розширення нашого співробітництва з ДСНС», – сказав пан Шрьодер. – Передача обладнання для рятувальних підрозділів, що працюють у морській акваторії, – це ще один практичний крок, необхідний для поліпшення громадської безпеки та захисту громадян, що мешкають вздовж узбережжя Азовського моря».

  Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань Фото: UMS Marine

  Окрім того, рятувальні загони використовуватимуть човни для транспортування водолазів для дослідження й очищення ділянок морського дна, а також для оперативної локалізації та ліквідації ситуацій, що створюють загрозу навколишньому середовищу, наприклад, розливів нафти у морі.

  Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева подякувала рятувальникам ДСНС за критично важливу роботу, яку ті виконують на сході України, часто ризикуючи власним життям заради порятунку інших.

  «Ми переконані, що завдяки розвиненому технічному потенціалу підрозділів ДСНС та систематичним поставкам обладнання, що ми здійснюємо спільно з нашими європейськими партнерами, рятувальники, які працюють в акваторії Азовського моря, зможуть оперативніше реагувати та знешкоджувати загрози для людського життя та довкілля, – сказала пані Ґерчева. – Ми й надалі надаватимемо підтримку рятувальним загонам на сході України і продовжимо наш спільний рух до побудови безпечних громад».

  ЄС та ООН передали рятувальникам Маріуполя спеціальні човни. Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань Фото: UMS Marine

  Начальник Головного управління ДСНС України у Донецькій області Олексій Мігрін подякував за системну підтримку, яка надається ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

  «Ми високо цінуємо нашу довгострокову співпрацю з ПРООН, адже вона сприяє ефективнішій роботі рятувальної служби Донецької області для забезпечення безпеки громадян на сході України, як на суші, так і вздовж узбережжя та в акваторії Азовського моря».

  Серед обладнання вартістю 104 889 доларів США (понад 2 млн гривень), придбаного в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за кошти Європейського Союзу, рятувальники також отримали підвісні двигуни, навігаційні комплекси, морські радіостанції, акустичні сигнальні системи та іншу техніку.

  Нагадаємо, що рятувальники Донеччини отримують підтримку від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на регулярній основі: на початку листопада рятувальні підрозділи отримали масштабну партію технічного обладнання, а в серпні їм передали обладнання для цифрового зв’язку.

  Усе вищезазначене обладнання дозволить якісно проводити обстеження, моніторинг ситуації в акваторії Азовського моря, адже забезпечення безпеки населення та недопущення несанкціонованого впливу вибухонебезпечних залишків війни – одне із найбільш пріоритетних завдань для рятувальників Донеччини. Подібні заходи будуть проводитись із метою недопущення можливих нещасних випадків.

  Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

  Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  Вітчизняну сигнальну міну «Спалах» готують до прийняття на озброєння української армії

  Вітчизняна сигнальна міна «Спалах» від київського заводу «Маяк» готується до прийняття на озброєння Збройних Сил України.

  Нові вагони для міжнародних сполучень обслуговуватимуть маршрут “Київ – Запоріжжя”

  Два нових пасажирських вагони габариту RIC виробництва Крюківського вагонобудівного заводу включені до складу двох поїздів маршруту Київ-Запоріжжя.

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  У Дніпрі реконструюють палац спорту «Метеор»

  У Дніпрі реконструюють універсальний Палац спорту «Метеор», що наразі знаходиться у занедбаному стані.