9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 10 Травня, 2021

ЄС та ООН передали рятувальникам Донеччини спеціальні човни

 • ЄС та Програма розвитку ООН передали рятувальникам Маріуполя три спеціальні моторні човни.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Окрім плавзасобів рятувальники ДСНС у Донецькій області отримали три причепи для їх транспортування та спеціалізоване обладнання для роботи на воді.

  Рятувальники використовуватимуть нову техніку для роботи вздовж узбережжя Азовського моря, зокрема в Маріуполі та в Мангушському районі, аби ефективніше патрулювати морську акваторію та оперативніше реагувати на потенційні небезпеки. Зокрема, човни залучатимуться під час рятувально-пошукових операцій для порятунку людей, що потрапили в небезпеку на воді.

  Мартін Шрьодер, керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні, наголосив на важливості співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, у межах якої здійснюється оснащення її підрозділів, аби ті могли краще реагувати на небезпеки та кризові ситуації.

  «Громадська безпека є ключовим компонентом підтримки, яку надає ЄС на сході України, і ми раді продовжувати розширення нашого співробітництва з ДСНС», – сказав пан Шрьодер. – Передача обладнання для рятувальних підрозділів, що працюють у морській акваторії, – це ще один практичний крок, необхідний для поліпшення громадської безпеки та захисту громадян, що мешкають вздовж узбережжя Азовського моря».

  Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань Фото: UMS Marine

  Окрім того, рятувальні загони використовуватимуть човни для транспортування водолазів для дослідження й очищення ділянок морського дна, а також для оперативної локалізації та ліквідації ситуацій, що створюють загрозу навколишньому середовищу, наприклад, розливів нафти у морі.

  Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева подякувала рятувальникам ДСНС за критично важливу роботу, яку ті виконують на сході України, часто ризикуючи власним життям заради порятунку інших.

  «Ми переконані, що завдяки розвиненому технічному потенціалу підрозділів ДСНС та систематичним поставкам обладнання, що ми здійснюємо спільно з нашими європейськими партнерами, рятувальники, які працюють в акваторії Азовського моря, зможуть оперативніше реагувати та знешкоджувати загрози для людського життя та довкілля, – сказала пані Ґерчева. – Ми й надалі надаватимемо підтримку рятувальним загонам на сході України і продовжимо наш спільний рух до побудови безпечних громад».

  ЄС та ООН передали рятувальникам Маріуполя спеціальні човни. Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань Фото: UMS Marine

  Начальник Головного управління ДСНС України у Донецькій області Олексій Мігрін подякував за системну підтримку, яка надається ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

  «Ми високо цінуємо нашу довгострокову співпрацю з ПРООН, адже вона сприяє ефективнішій роботі рятувальної служби Донецької області для забезпечення безпеки громадян на сході України, як на суші, так і вздовж узбережжя та в акваторії Азовського моря».

  Серед обладнання вартістю 104 889 доларів США (понад 2 млн гривень), придбаного в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за кошти Європейського Союзу, рятувальники також отримали підвісні двигуни, навігаційні комплекси, морські радіостанції, акустичні сигнальні системи та іншу техніку.

  Нагадаємо, що рятувальники Донеччини отримують підтримку від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на регулярній основі: на початку листопада рятувальні підрозділи отримали масштабну партію технічного обладнання, а в серпні їм передали обладнання для цифрового зв’язку.

  Усе вищезазначене обладнання дозволить якісно проводити обстеження, моніторинг ситуації в акваторії Азовського моря, адже забезпечення безпеки населення та недопущення несанкціонованого впливу вибухонебезпечних залишків війни – одне із найбільш пріоритетних завдань для рятувальників Донеччини. Подібні заходи будуть проводитись із метою недопущення можливих нещасних випадків.

  Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

  Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген (Німеччина), Неаполь (Італія), Варшаву і...

  В Одесі проведено обстеження та очищення дна на місці аварії танкера Delfi (фото)

  АМПУ власними силами провела водолазне очищення морського дна в Одесі на місці аварії танкера Delfi.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

  Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних споруд з метою обводнення Берегівської...

  Зараз читають

  КБ “Південне” створює нову зенітно-ракетну систему з дальністю ураження у 280 кілометрів (фото)

  Конструкторське бюро “Південне” розробляє інноваційну зенітну ракетну систему “Кільчень” з можливістю враження цілей на відстані 280 кілометрів.

  У Вінниці запустили новий туристичний автобусний маршрут (фото)

  У Вінниці почне курсувати двоповерховий туристичний автобус з відкритим майданчиком на даху.Про це...

  Усі 52 дефібрилятори в київському метрополітені розмістять у пасажирських зонах

  Всі 52 дефібрилятори, закуплених для КП "Київський метрополітен", будуть розміщені в пасажирських зонах.Про...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.