9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Вересня, 2021

ЄС та ООН передали рятувальникам Донеччини спеціальні човни

 • ЄС та Програма розвитку ООН передали рятувальникам Маріуполя три спеціальні моторні човни.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Окрім плавзасобів рятувальники ДСНС у Донецькій області отримали три причепи для їх транспортування та спеціалізоване обладнання для роботи на воді.

  Рятувальники використовуватимуть нову техніку для роботи вздовж узбережжя Азовського моря, зокрема в Маріуполі та в Мангушському районі, аби ефективніше патрулювати морську акваторію та оперативніше реагувати на потенційні небезпеки. Зокрема, човни залучатимуться під час рятувально-пошукових операцій для порятунку людей, що потрапили в небезпеку на воді.

  Мартін Шрьодер, керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні, наголосив на важливості співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, у межах якої здійснюється оснащення її підрозділів, аби ті могли краще реагувати на небезпеки та кризові ситуації.

  «Громадська безпека є ключовим компонентом підтримки, яку надає ЄС на сході України, і ми раді продовжувати розширення нашого співробітництва з ДСНС», – сказав пан Шрьодер. – Передача обладнання для рятувальних підрозділів, що працюють у морській акваторії, – це ще один практичний крок, необхідний для поліпшення громадської безпеки та захисту громадян, що мешкають вздовж узбережжя Азовського моря».

  Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань Фото: UMS Marine

  Окрім того, рятувальні загони використовуватимуть човни для транспортування водолазів для дослідження й очищення ділянок морського дна, а також для оперативної локалізації та ліквідації ситуацій, що створюють загрозу навколишньому середовищу, наприклад, розливів нафти у морі.

  Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева подякувала рятувальникам ДСНС за критично важливу роботу, яку ті виконують на сході України, часто ризикуючи власним життям заради порятунку інших.

  «Ми переконані, що завдяки розвиненому технічному потенціалу підрозділів ДСНС та систематичним поставкам обладнання, що ми здійснюємо спільно з нашими європейськими партнерами, рятувальники, які працюють в акваторії Азовського моря, зможуть оперативніше реагувати та знешкоджувати загрози для людського життя та довкілля, – сказала пані Ґерчева. – Ми й надалі надаватимемо підтримку рятувальним загонам на сході України і продовжимо наш спільний рух до побудови безпечних громад».

  ЄС та ООН передали рятувальникам Маріуполя спеціальні човни. Спеціальний моторний човен для рятувальників Донецької області під час випробувань Фото: UMS Marine

  Начальник Головного управління ДСНС України у Донецькій області Олексій Мігрін подякував за системну підтримку, яка надається ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

  «Ми високо цінуємо нашу довгострокову співпрацю з ПРООН, адже вона сприяє ефективнішій роботі рятувальної служби Донецької області для забезпечення безпеки громадян на сході України, як на суші, так і вздовж узбережжя та в акваторії Азовського моря».

  Серед обладнання вартістю 104 889 доларів США (понад 2 млн гривень), придбаного в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за кошти Європейського Союзу, рятувальники також отримали підвісні двигуни, навігаційні комплекси, морські радіостанції, акустичні сигнальні системи та іншу техніку.

  Нагадаємо, що рятувальники Донеччини отримують підтримку від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на регулярній основі: на початку листопада рятувальні підрозділи отримали масштабну партію технічного обладнання, а в серпні їм передали обладнання для цифрового зв’язку.

  Усе вищезазначене обладнання дозволить якісно проводити обстеження, моніторинг ситуації в акваторії Азовського моря, адже забезпечення безпеки населення та недопущення несанкціонованого впливу вибухонебезпечних залишків війни – одне із найбільш пріоритетних завдань для рятувальників Донеччини. Подібні заходи будуть проводитись із метою недопущення можливих нещасних випадків.

  Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

  Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Завод 410 ЦА» прийняв на ремонт черговий літак Ан-26 Повітряних Сил ЗСУ

  На Державне підприємство «Завод 410 ЦА» прилетів для ремонту Ан-26 Повітряних Сил Збройних Сил України.

  Уряд розблокував виробництво нових кормів для тварин в Україні

  Уряд розблокував процедуру державної реєстрації кормових добавок, що дозволяє розпочати виробництво нових кормів для тварин українським компаніям.Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, відповідний...

  До кінця року на Бурштинській ТЕС відремонтують шість енергоблоків

  На Бурштинсьткій ТЕС до кінця року відремонтують шість енергоблоків. Інвестиції в оновлення електростанції складуть 546 мільйонів гривень.Про це...

  Бориспіль увійшов до ТОП-5 кращих аеропортів Східної Європи

  Аеропорт Бориспіль посів п'яте місце в рейтингу 10 найкращих повітряних гаваней Східної Європи, складеному британською компанією Skytrax.Передає Національний Промисловий...

  В Україні збільшилось виробництво сільськогосподарської продукції

  Згідно з даними Держстату, в Україні за рік виробництво сільгосппродукції всіх категорій зросло на 8,4% в порівнянні з торішнім показником за аналогічний...

  За рік роботи поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла майже 32 тисячі транспортних засобів

  За рік роботи з 10 серпня 2020 року поромна переправа через Дунай між Україною і Румунією - "Орловка-Ісакча" - за цей час...

  Завод на Полтавщині розпочав будівництво нової лінії для виробництва кормових добавок

  Глобинський переробний завод розпочав будівництво нової технологічної лінії. На ній виготовлятимуть соєвий протеїновий концентрат, який використовують як кормову добавку для тварин.

  У Коломиї відроджують виробництво екскаваторів

  Коломийська міська рада планує закупити для комунальних підприємств екскаватори «Карпатець».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-ресурс газети "Галичина".

  Зараз читають

  «Укроборонпром» підписав угоду з Babcock для розвитку Військово-морських сил України

  Державний концерн «Укроборонпром» підписав угоду про співпрацю з міжнародною групою компаній Babcock International щодо розширення спроможностей Військово-Морських...

  Новий бізнес-парк “Екополіс ХТЗ” відвідали представники великих німецьких промислових компаній

  Візит до Харкова для огляду бізнес-парку "Екополіс ХТЗ" організувала Німецько-Українська промислово-торгова палата.Передає Національний...

  На Луганщині побудували нову телевежу для передачі сигналу на окуповані території (відео)

  На Луганщині у селищі Комишуваха Попаснянського району почала тестове мовлення нова телерадіо вежа висотою 150 метрів.

  Мінстратегпром затвердив проєкт розбудови виробничих потужностей “Павлоградського хімічного заводу”

  Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості планує втілити проєкт по будівництву додаткового виробничого корпусу на Павлоградському хімічному...