9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Японія вивчає досвід України повторного використання забруднених земель і об’єктів зони відчуження

Під час робочої зустрічі з керівництвом Японської електроенергетичної компанії (ТЕРСО) Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук представив сучасний стан зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та стратегію розвитку зони відчуження, а також обговорили можливість обміну досвідом.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДАЗВ.

Японську сторону цікавить досвід України у питаннях зняття АЕС з експлуатації та повторного використання забруднених земель і об’єктів, адже вони стикнулися з цією проблемою значно пізніше. Зараз для японців важливо перейняти досвід українських фахівців для максимально безпечного зняття з експлуатації аварійних енергоблоків АЕС «Фукушіма-Дайічі».

Україну та Японію об’єднала спільна біда – аварії на атомних електростанціях. Для нас важливо рухатися назустріч один одному і забезпечити конструктивну співпрацю наших країн задля подолання наслідків аварій та напрацювання бази знань з безпеки АЕС, що будуть корисні для майбутніх поколінь, – наголосив Голова ДАЗВ.

Важливим питанням для обох країн на сьогодні є виведення АЕС з експлуатації. В України вже є певний досвід у цій сфері: над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС зведено новий безпечний конфайнмент (НБК), а для зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС побудовано новітнє сховище «сухого» типу СВЯП-2.

НБК і СВЯП-2 – це одні з найважливіших об’єктів на шляху до повного зняття ЧАЕС з експлуатації. Ми плануємо вже наприкінці 2018 року перейти до «гарячих» випробувань сховища, під час яких до нього будуть перевезені перші тепловиділяючі збірки зі СВЯП-1. Що ж до НБК, то введення цього об’єкта в експлуатацію заплановано на грудень цього року, – підкреслив Віталій Петрук.

Голова ДАЗВ також представив загальну стратегію розвитку зони відчуження, згідно з якою вся територія має бути поділена на «внутрішню» територію спеціального промислового використання та «зовнішню» територію Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Останні новини:

Зараз читають