9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 17 Січня, 2021

Як в Україні готують офіцерів-десантників

 • Головна мета одеської Військової академії та факультету Десантно-штурмових військ — максимально підготувати майбутнього офіцера-командира десантно-штурмових військ і морської піхоти до дій у надскладних умовах бойової обстановки.

  Про те, як готують командирів десантно-штурмових взводів, командирів морської піхоти й офіцерів повітрянодесантної підготовки кореспондентам АрміїInform докладно розповів начальник факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса) полковник Сергій Куз. Передає Національний Промисловий Портал.

  Начальник факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса) полковник Сергій Куз. Фото: АрміїInform

  — Яким правилом щодня користуються в навчанні курсанти-десантники?

  — На факультеті ми готуємо курсантів за трьома спеціалізаціями: управління діями підрозділів десантно-штурмових військ і морської піхоти та повітрянодесантна підготовка підрозділів. Ключовим нашим завданням є їхня безпосередня підготовка до виконання бойових завдань у майбутньому.

  Є такий вислів: «Тільки той, хто щосекунди готується до війни, може щодня насолоджуватися миром». Цим правилом ми щодня і керуємося в навчанні. Як на мене, у військового повинно бути тільки два стани: перший — це стан підготовки до ведення бойових дій, другий — безпосереднього виконання бойових завдань. За таким принципом викладачі академії підходять до навчання своїх курсантів.

  Щодо пріоритетів навчання, то обов’язковим є досвід вивчення й аналіз виконання завдань підрозділів у районі проведення ООС (АТО). Звісно, це постійний контакт із випускниками, які нині перебувають у районі бойових дій. Це конструктивна робота з командирами десантно-штурмових бригад і батальйонів. Ми вивчаємо передовий досвід участі цих підрозділів у боях, організації та проведенні бойових операцій, проводимо аналіз кожної успішної ситуації, яка відбувалася на полі бою, розбираємо, так би мовити, на частинки кожен випадок, щоб надалі лише поліпшувати підготовку курсантів.

  — На чому акцентуєте увагу в підготовці майбутньої еліти війська?

  — Передусім на фізичній підготовці. Десантник — не лише воїн із міцним тілом, а й сильна духом людина, що володіє достатніми морально-вольовими якостями, які притаманні справжнім лідерам. У нас фізичною підготовкою примушувати займатися не потрібно. Курсанти нею займаються, без перебільшення, в режимі онлайн.

  Далі — важливе місце у системі підготовки підрозділів ДШВ посідає тактика. Зосереджуємо увагу на практичних діях у десантуванні різними способами з вертольота. Зі свого боку морська піхота активно проходить підготовку з висадки і дій з моря, з морських засобів, насамперед десантних кораблів. Також активно проходить процес адаптації курсантів до вивчення процесу підготовки та планування бою за стандартами НАТО. Наразі значно збільшено кількість годин вивчення іноземної мови. У нас уже сьогодні проходять заняття, де курсанти розмовляють лише англійською. От, приміром, нещодавно викладач кафедри управління діями підрозділів ДШВ та МП майор Микита Вітек проводив заняття з тактики англійською мовою.

  Тривають заняття за участю інструкторів тренувальної місії ORBITAL Збройних сил Великої Британії. Курсанти 4-го курсу два тижні проходили вишкіл за програмою інструкторів під керівництвом британської команди. Основний напрямок — тактика і виконання завдань в урбанізованій зоні. Спочатку тиждень методичної й теоретичної підготовки. Вивчали порядок складання стандартів з відпрацювання дій і безпосередньо саме навчання. Відпрацьовували заходи матеріально-технічного забезпечення.

  Далі — тиждень практики, тренувалися діяти як самостійно, так і в складі підрозділу. Головне завдання, яке стояло перед курсантами, — методика і відпрацювання алгоритму дій у ролі інструкторів.

  — Скільки стрибків із парашутом має виконати курсант?

  — За чотири роки навчання загальна програма курсанта ДШВ із повітрянодесантної підготовки становить 28 обов’язкових стрибків із парашутом. Крім того, обов’язковими є стрибки з різними складнощами. Зокрема стрибки як удень, так і вночі, на воду, в складних метеоумовах, зі зброєю й під час участі в тактичних навчаннях. Завдяки сприянню Командування ДШВ і Морської піхоти, велику кількість стрибків із парашутом курсанти виконують безпосередньо під час навчальної практики або посиленої підготовки на польових виходах. До того ж украй важливими у навчанні є практика водіння бойових машин, бойових стрільб із різних видів озброєння тощо. Ці напрямки підготовки у нас проходять дуже інтенсивно та динамічно.

  — Курсантів-першокурсників завантажують на повну?

  — Цього року в академії була започаткована абсолютна нова програма підготовки саме для першокурсників. У чому ж полягає її особливість? Курсанти-першокурсники проходять так звану триетапну підготовку солдата за програмою дій десантника або морського піхотинця в бою. Перший етап — індивідуальна підготовка, в яку входить фізпідготовка, здійснення стрибків із парашутом, навчальних дисциплін фундаментальних наук.

  Другий етап — це тактика і тактико-спеціальна підготовка. На завершальній стадії цього етапу курсанти мають виконати комплекс вправ, а саме: марш у повному спорядженні до 50 км, десантування посадочним способом із вертольота, виконання завдання щодо орієнтування на місцевості, вихід на об’єкт захоплення, його знищення або захоплення та утримання.

  Проведення третього етапу сплановано безпосередньо в бригадах десантно-штурмових військ і морської піхоти. Цього року це була легендарна 79-та окрема десантно-штурмова бригада. Усі випробування на психологічній смузі перешкод десантника курсанти пройшли успішно. Вони зрозуміли, до чого їм потрібно готуватися під час періоду навчання в академії. Під керівництвом досвідчених бойових інструкторів бригади виконували завдання різної складності, наприклад долали різні перешкоди, зокрема болота на дистанції до 10 км. Наприкінці етапу курсанти провели двосторонні спаринги з інструкторами, що входять до складу команди з рукопашного бою бригади.

  Наразі погоджено проходження третього етапу цієї підготовки для морської піхоти на базі 35-ї окремої бригади морської піхоти. Це вже прописано у робочій навчальній програмі, тому надалі ми продовжуватимемо нарощувати підготовку курсантів у цьому напрямку.

  Віталій ПАНЧИШИН, Наталія ЗАДВЕРНЯК


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Літаки Ан-26 Збройних сил України відновили польоти

  Транспортні літаки Ан-26 Повітряних Сил Збройних сил України відновили польоти після авіакатастрофи з падінням штурманського літака Ан-26Ш.

  США передали Сухопутним військам партію броньованих HMMWV

  Сполучені Штати Америки передали Сухопутним військам ЗС України партію позашляховиків HMMWV.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна продовжує імпортувати турецькі тепловізійні станції для ПТРК «Скіф»

  У серпні 2020 року ДП СЗТФ «Прогрес» імпортувало з Туреччини 26 тепловізійних камер EYE-LR-S для приладів наведення протитанкових ракетних комплексів ДККБ «ЛУЧ».

  ХКБМ закуповує ряд комплектуючих для виробництва 25 нових БТР-4Е

  Державне підприємство "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", розмістило на сайті ProZorro низку тендерів...

  До навчальних центрів Збройних сил надійшло понад 370 сучасних тренажерів

  Збройні сили України активно оснащують власні підготовчі центри сучасними українськими тренажерами. Наразі, практичний вишкіл майже всіх категорій військових фахівців українського війська відбувається,...

  За рік в Україні виготовлено 699 автобусів

  Згідно з даними асоціації українських автовиробників "Укравтопром", на українських заводах у грудні 2020 року виготовлено 523 одиниць автотранспортних засобів, що на 6%...

  Термінали ТІС торік перевалили 36,6 мільйона тонн вантажів

  За підсумками 2020 року терміналами ТІС в порту Південний було оброблено 36,6 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Укрзалізниця капітально відремонтує двоповерхові поїзди Skoda на київському підприємстві

  ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод" (КЕВРЗ) виконає капітальний ремонт в обсязі КР-1 двох електропоїздів Skoda City Elephant EJ675 філії УЗ "Українська залізнична швидкісна...

  Зараз читають

  Українське підприємство переобладнало для Держпродспоживслужби партію автомобілів

  Завод спецтехніки «Техкомплект» спільно з ТОВ «Пежо Сітроен Україна» і ТОВ «Автосвіт Миколаїв» виконав спеціалізацію двох легкових...

  Національна поліція отримала партію з понад 30 нових БПЛА (фото)

  Управлінню авіації та поліції на воді поставлені нові безпілотні літальні апарати типу квадрокоптер для виконання поліцейських функцій.

  OKKO Group придбала Херсонський нафтоперевальний комплекс

  Компанія "Галнафтогаз", яка входить в OKKO Group, придбала контрольний пакет акцій в статутному капіталі власника Херсонського нафтоперевантажного...

  У київському метро вперше з’явився годинник зі зворотним відліком до прибуття поїзда

  31 грудня в столичному метро вперше запрацювали годинник зі зворотним відліком, що демонструють, скільки часу залишилося до...