9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 24 Червня, 2021

Як в Україні готують офіцерів-десантників

 • Головна мета одеської Військової академії та факультету Десантно-штурмових військ — максимально підготувати майбутнього офіцера-командира десантно-штурмових військ і морської піхоти до дій у надскладних умовах бойової обстановки.

  Про те, як готують командирів десантно-штурмових взводів, командирів морської піхоти й офіцерів повітрянодесантної підготовки кореспондентам АрміїInform докладно розповів начальник факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса) полковник Сергій Куз. Передає Національний Промисловий Портал.

  Начальник факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса) полковник Сергій Куз. Фото: АрміїInform

  — Яким правилом щодня користуються в навчанні курсанти-десантники?

  — На факультеті ми готуємо курсантів за трьома спеціалізаціями: управління діями підрозділів десантно-штурмових військ і морської піхоти та повітрянодесантна підготовка підрозділів. Ключовим нашим завданням є їхня безпосередня підготовка до виконання бойових завдань у майбутньому.

  Є такий вислів: «Тільки той, хто щосекунди готується до війни, може щодня насолоджуватися миром». Цим правилом ми щодня і керуємося в навчанні. Як на мене, у військового повинно бути тільки два стани: перший — це стан підготовки до ведення бойових дій, другий — безпосереднього виконання бойових завдань. За таким принципом викладачі академії підходять до навчання своїх курсантів.

  Щодо пріоритетів навчання, то обов’язковим є досвід вивчення й аналіз виконання завдань підрозділів у районі проведення ООС (АТО). Звісно, це постійний контакт із випускниками, які нині перебувають у районі бойових дій. Це конструктивна робота з командирами десантно-штурмових бригад і батальйонів. Ми вивчаємо передовий досвід участі цих підрозділів у боях, організації та проведенні бойових операцій, проводимо аналіз кожної успішної ситуації, яка відбувалася на полі бою, розбираємо, так би мовити, на частинки кожен випадок, щоб надалі лише поліпшувати підготовку курсантів.

  — На чому акцентуєте увагу в підготовці майбутньої еліти війська?

  — Передусім на фізичній підготовці. Десантник — не лише воїн із міцним тілом, а й сильна духом людина, що володіє достатніми морально-вольовими якостями, які притаманні справжнім лідерам. У нас фізичною підготовкою примушувати займатися не потрібно. Курсанти нею займаються, без перебільшення, в режимі онлайн.

  Далі — важливе місце у системі підготовки підрозділів ДШВ посідає тактика. Зосереджуємо увагу на практичних діях у десантуванні різними способами з вертольота. Зі свого боку морська піхота активно проходить підготовку з висадки і дій з моря, з морських засобів, насамперед десантних кораблів. Також активно проходить процес адаптації курсантів до вивчення процесу підготовки та планування бою за стандартами НАТО. Наразі значно збільшено кількість годин вивчення іноземної мови. У нас уже сьогодні проходять заняття, де курсанти розмовляють лише англійською. От, приміром, нещодавно викладач кафедри управління діями підрозділів ДШВ та МП майор Микита Вітек проводив заняття з тактики англійською мовою.

  Тривають заняття за участю інструкторів тренувальної місії ORBITAL Збройних сил Великої Британії. Курсанти 4-го курсу два тижні проходили вишкіл за програмою інструкторів під керівництвом британської команди. Основний напрямок — тактика і виконання завдань в урбанізованій зоні. Спочатку тиждень методичної й теоретичної підготовки. Вивчали порядок складання стандартів з відпрацювання дій і безпосередньо саме навчання. Відпрацьовували заходи матеріально-технічного забезпечення.

  Далі — тиждень практики, тренувалися діяти як самостійно, так і в складі підрозділу. Головне завдання, яке стояло перед курсантами, — методика і відпрацювання алгоритму дій у ролі інструкторів.

  — Скільки стрибків із парашутом має виконати курсант?

  — За чотири роки навчання загальна програма курсанта ДШВ із повітрянодесантної підготовки становить 28 обов’язкових стрибків із парашутом. Крім того, обов’язковими є стрибки з різними складнощами. Зокрема стрибки як удень, так і вночі, на воду, в складних метеоумовах, зі зброєю й під час участі в тактичних навчаннях. Завдяки сприянню Командування ДШВ і Морської піхоти, велику кількість стрибків із парашутом курсанти виконують безпосередньо під час навчальної практики або посиленої підготовки на польових виходах. До того ж украй важливими у навчанні є практика водіння бойових машин, бойових стрільб із різних видів озброєння тощо. Ці напрямки підготовки у нас проходять дуже інтенсивно та динамічно.

  — Курсантів-першокурсників завантажують на повну?

  — Цього року в академії була започаткована абсолютна нова програма підготовки саме для першокурсників. У чому ж полягає її особливість? Курсанти-першокурсники проходять так звану триетапну підготовку солдата за програмою дій десантника або морського піхотинця в бою. Перший етап — індивідуальна підготовка, в яку входить фізпідготовка, здійснення стрибків із парашутом, навчальних дисциплін фундаментальних наук.

  Другий етап — це тактика і тактико-спеціальна підготовка. На завершальній стадії цього етапу курсанти мають виконати комплекс вправ, а саме: марш у повному спорядженні до 50 км, десантування посадочним способом із вертольота, виконання завдання щодо орієнтування на місцевості, вихід на об’єкт захоплення, його знищення або захоплення та утримання.

  Проведення третього етапу сплановано безпосередньо в бригадах десантно-штурмових військ і морської піхоти. Цього року це була легендарна 79-та окрема десантно-штурмова бригада. Усі випробування на психологічній смузі перешкод десантника курсанти пройшли успішно. Вони зрозуміли, до чого їм потрібно готуватися під час періоду навчання в академії. Під керівництвом досвідчених бойових інструкторів бригади виконували завдання різної складності, наприклад долали різні перешкоди, зокрема болота на дистанції до 10 км. Наприкінці етапу курсанти провели двосторонні спаринги з інструкторами, що входять до складу команди з рукопашного бою бригади.

  Наразі погоджено проходження третього етапу цієї підготовки для морської піхоти на базі 35-ї окремої бригади морської піхоти. Це вже прописано у робочій навчальній програмі, тому надалі ми продовжуватимемо нарощувати підготовку курсантів у цьому напрямку.

  Віталій ПАНЧИШИН, Наталія ЗАДВЕРНЯК


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На виставці «Зброя та безпека» представили український ударний БПЛА UJ-22 Airborne (фото)

  Компанія «УКРДЖЕТ» показала на міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека – 2021» свій ударний БПЛА UJ-22 Airborne.

  На корабельні “Нібулон” будують третє несамохідне 100-метрове судно (фото)

  На корабельні "Нібулон" в Миколаєві суднобудівники завершують формувати міцний корпус 100-метрової баржі проєкту В5000М. На даний момент на стапельному майданчику зібрано 85%...

  ДТЕК вперше в Україні почала використовувати дрон для обстеження підводних об’єктів та тунелів

  "ДТЕК Енерго" і команда "Innovation DTEK" запустили пілотний проєкт з використання підводного дрона. Таку технологію вперше в історії української енергетики застосовують на...

  Крюківський вагонобудівний завод завершив ремонт міжрегіонального потяга локомотивної тяги для “Укрзалізниці” (фото)

  Крюківський вагонобудівний завод завершив плановий ремонт вагонів міжрегіонального поїзда локомотивної тяги - МПЛТ. Чотири вагони пройшли деповський ремонт, ще один - капітальний.

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8% або на 2,2 мільйона тонн...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Зараз читають

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...

  На трасі Н-31 Дніпро-Решетилівка продовжують масштабне будівництво нового шляхопроводу через залізницю (фото)

  На Полтавщині, в рамках будівництва траси Н-31 Дніпро-Решетилівка, мостовики працюють над зведенням нового шляхопроводу через залізницю в...

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8%...

  Львівський авіаремонтний завод передав Повітряним силам модернізований винищувач МіГ-29МУ1 (фото)

  ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», передало Повітряним силам Збройних сил України...