9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Як працюють українські домашні сонячні жалюзі?

blankУкраїнець Євген Ерік придумав гарне і порівняно недороге рішення проблеми рахунків за електроенергію: сонячні жалюзі. Одне вікно, прикрашене таким незвичайним гаджетом, зможе генерувати до 100 кіловат енергії в місяць. А обійдуться такі жалюзі в $300 з установкою.

Місія проекту амбітна: врятувати планету. «Сьогодні більше 50% жителів Землі проживають в містах. Ми хочемо дати їм можливість брати зелену енергію прямо з вікон», – говорить Ерік.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

Ідея розмістити сонячні еноргонакопичувачів на віконних жалюзі народилася в кінці 2015 року. Ерік розробляв систему енергонезалежного будинку – для цього йому необхідно було встановити сонячні панелі на даху, але місця там виявилося недостатньо для досягнення бажаного результату.

blankТоді Євген вирішив спробувати розмістити сонячні модулі на площинах вікон, але ККД при цьому сильно зменшився, оскільки промені світила падали на панелі не під прямим кутом. Еріка осінило: «Потрібно змінити кут нахилу панелі до сонця і міняти його протягом дня в залежності від пори року». Для реалізації такого рішення ідеально підходила конструкція жалюзі. Так на світ з’явився проект SolarGaps.

Розумні жалюзі SolarGaps є сонячними модулями, які монтуються на віконні жалюзі з внутрішньої або зовнішньої частини віконного отвору. Ці модулі перетворюють сонячне випромінювання в теплову та електричну енергію, роблячи приміщення незалежним від зовнішніх електричних мереж.

Потужність SolarGaps на квадратному метрі віконного отвору досягає 150 Ватт при зовнішньому розміщенні жалюзі і до 100 Ватт при внутрішньому.

Так жалюзі SolarGaps, встановлені в трикімнатній квартирі з вікнами, що виходять на південь, здатні виробляти до 600 Ватт на годину або близько 4 кВт в день, а це 100 кВт на місяць, – стверджує Євген. – Середнє споживання квартири коливається від 100 до 250 кВт в місяць.

blankПеретворювач зберігає одержувану енергію і спрямовує її в мережу, щоб живити електроприлади в будинку. А надлишок енергії можна зберігати і накопичувати, а при бажанні навіть продавати за зеленим тарифом обленерго, стверджує винахідник: «Вартість кіловата при споживанні – 1,8 грн, при продажу електроенергії за зеленим тарифом – 4 грн».

Устаткування звичайного вікна в міській квартирі інноваційними жалюзі обійдеться, за оцінками Євгена, в $ 300. Повний перехід на сонячну енергію більш витратний.

Кінець сеансу від зовнішніх мереж можливо при обладнанні понад 10 метрів квадратних вікон, що виходять на південну сторону, і використання елементів живлення для накопичення і інвертора. Як акумулятора може використовуватися навіть Tesla PowerWall. SolarGaps ідеальні з Tesla Powerwall, – заявив Ерік.

Економія тільки на кондиціонуванні за рахунок блокування прямих сонячних променів може досягати 90%. А одержувану енергію можна використовувати для роботи комп’ютерів, побутової техніки та освітлення. Конкретна цифра може бути розрахована на підставі існуючої будівлі, – стверджує винахідник.

Промислові рішення для торгових і бізнес-центрів SolarGaps планує пропонувати по $ 150 за квадратний метр.

Останні новини:

Зараз читають