9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

В Україні створили будівельний матеріал із конопель

Компанія Hempire UA розробила екологічний матеріал на основі коноплі

За основу матеріалу, який отримав назву Hempire-mix, було взято технічні коноплі. До стебел технічних конопель додають вапно та сполучний матеріал, який розробили в компанії. Матеріал є екологічно чистим, оскільки при його виробництві не використовуються жодні токсичні матеріали, та навіть пісок. Матеріал можна використовувати як утеплювач, або створювати будівельні блоки на його основі.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на NaChasi

Автори розробки запевняють, що будівельні блоки з конопель не горять, не псуються, є стійкими до дій паразитів, мишей, щурів, тощо. Пориста структура матеріалу забезпечує кондиціонуючі властивості, тож будівля з такого матеріалу зберігає тепло взимку та прохолоду влітку.

Hempire-mix можна використовувати не лише для зведення фасадів, але й для спорудження підлог, фундаментів та дахів. Засновник Hempire UA Сергій Коваленков каже про те, що з сировиною для матеріалу не має бути жодних проблем, адже Україна є третьою країною в Європі за вирощуванням технічних конопель, тож матеріал може стати значною статтею експорту.

Крім того, на основі конопель компанія також створила окремий вид органічної штукатурки. Помешкання з такого матеріалу вже є в Києві, Львівській та Харківській областях. Компанія планує будівництво в Одеській та Житомирській областях.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають