9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Українсько-турецькі розробки засобів РЕБ для боротьби проти БПЛА

Компанії «Еверест» та «Укрспецтехніка» пропонують військовим універсальні засоби боротьби з ворожими БПЛА.

Повідомляє Національний промисловий портал.

В умовах сучасного ведення війни інформаційна складова має вирішальне значення для обох сторін конфлікту. Донецька і Луганська область стали своєрідним плацдармом для випробувань і застосування в дії безпілотників різних габаритів і функціонального призначення, наймасовішими серед яких є невеликі розвідувальні БПЛА. Десятки ворожих апаратів збирають інформацію про місце дислокації українських військових.

Чи не єдиним способом для нашої армії знешкодити такі пристрої є знищення їх за допомогою стрілецької зброї або зенітних установок. Однак для знешкодження невеликого безпілотника такі методи неефективні і вимагають значних ресурсів. Тому проти міні-БПЛА доцільно використовувати засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Щорічно розробники з усього світу представляють нові системи знешкодження БПЛА. Першими над проектуванням портативного пристрою РЕБ проти безпілотників задумалися американці. Компанія Battelle в 2015 році розробила унікальну антідроновую гвинтівку. Зброя здатна «збивати» безпілотники на відстані до 400 метрів. Пристрій створює радіоперешкоди, після чого БПЛА зазвичай застосовує протокол безпеки і виконує одну з запрограмованих дій: зависає в повітрі, здійснює посадку або повертається назад. У будь-якому випадку оператор втрачає контроль над дроном і змушений перервати місію. Хоча перша антідроновая гвинтівка використовувалася переважно для контролю повітряного простору під час масових громадських заходів, військові схвалили можливість адаптації портативної гвинтівки для реальних бойових умов.

blank
Drone Defender від компанії Battelle може впевнено знешкоджувати безпілотники на відстані до 400 метрів.

Ідею створення невеликого і ефективного пристрою проти БПЛА підхопили турецькі розробники. Компанією Aselsan була розроблена антидронова система IHASAVAR. Вона являє собою комплект з портативного рюкзака і антидронового глушника-гвинтівки і призначена для захисту військових баз, важливих об’єктів, місць проведення зустрічей і демонстрацій тощо. Завдяки високопотужній спрямованій антені, система IHASAVAR має високу ефективність в боротьбі з БПЛА. Пристрій використовує частоти від 400 до 3000 МГц і від 5700 до 5900 МГц. Електричне поле відповідає стандартам Міжнародної комісії із захисту від неонізірующей радіації, тому пристрій безпечно для людини. Час безперервної роботи системи – півтори години. Виріб компанія Aselsan вперше продемонструвала в Україні на виставці «Зброя та безпека-2017».

blank
Антідроновая система IHASAVAR від Aselsan вперше була продемонструвати в Україні на виставці «Зброя та безпека-2017»

За даними Інформаційно-консалтингової компанії Дефенс Експрес, цей пристрій може потрапити до українських військових вже як штатне антидронівська зброя.

«Ми працюємо над тим, щоб наша армія поповнилася найефективнішими засобами РЕБ, одним з яких може стати турецька система IHASAVAR від Aselsan – прокоментували ситуацію представники компанії« Еверес »- партнера Aselsan на українському ринку.

Фахівці компанії «Еверест» акцентували увагу на особливостях роботи рушниці.

«Знешкодження міні-БЛА або дронів відбувається шляхом постановки перешкод на частотах дистанційного керування, супутників GPS або ГЛОНАСС, каналів передачі даних, телеметрії. Таким чином, рушниця повністю «відрізає» безпілотник від оператора. Пристрій усуває необхідність відстеження сенсорних систем і дозволяє відразу знешкодити БПЛА».

blank
Антидронова система IHASAVAR від Aselsan буде представлена на розгляд українських військових вже на початку 2018 року.

«Розробка IHASAVAR та інші пропозиції будуть представлені на розгляд українських військових вже на початку цього року. Вибір, враховуючи принцип «ефективність-вартість», залежить, власне, безпосередньо від Міністерства оборони України. У разі зацікавленості ми можемо забезпечити вирішення низки питань, пов’язаних як з локалізацією виробництва, так і з «українізацією» тих чи інших програмних і технічних рішень. Тим більше, що в компанії «Еверест» є й власні напрацювання в області боротьби з безпілотними системами противника», – зазначив директор з розвитку IoT компанії« Еверест »Віктор Долгопятов.

blank
Українська Холдингова компанія «Укрспецтехніка» в 2017 році представила першу вітчизняняну радіоелектронну рушницю з дальністю дії до 2 км і можливістю створення купола перешкод радіусом до 5 км

Інші українські розробники теж не стоять осторонь. У 2017 році фахівці ХК «Укрспецтехніка» представили першу вітчизняну радіоелектронну рушницю. З дальністю дії до 2 км і часом автономної роботи 8 годин ця зброя може бути використана як в зоні бойових дій, так і для супроводу військових колон. Кругові антени пристрою надають можливість постановки над об’єктом купола перешкод радіусом до 5 км. Однак поки етап випробувань за методиками військових ще не відбувся. Не виключено, що ці випробування будуть проходити одночасно для українських і турецьких розробок. Сподіваємося, що вже в цьому році війська ЗСУ будуть використовувати радіоелектронні гвинтівки в боротьбі з БПЛА противника.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають