Український школяр винайшов спосіб отримання енергії з атмосфери

9600
 • Український десятикласник Самуїл Кругляк завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу. Винахід українського школяра дозволяє отримувати електроенергію з атмосфери.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «День».

  Школяр з міста Олександрія Кіровоградської області вже перемагав зі своєю розробкою в національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015. Після першої перемоги Самуїл отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв в місті Освего, де його винахід посів третє місце серед двох тисяч юних винахідників з усього світу. За це школяр отримав можливість безкоштовного навчання в одному з ВНЗ США і щомісячну стипендію у 700 доларів.

  Проект українця має назву «Отримання електроенергії з атмосфери». Винахідник пропонує добувати електроенергію з атмосфери за допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючою вежею.

  За допомогою пристрою, можна добувати не тільки електроенергію, але й воду. Школяр каже, що свій винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки у співпраці викладачам з Малої академії наук цей проект було втілено в життя.

  Така установка коштує копійки, але користі від неї — на мільйони. Уявіть собі: у разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%, — говорить одна з викладачів.

  Базу для експериментів надала лабораторія МАН у Києві. Міні-модель установки вже працює і дає результати. Другий етап проекту планують реалізувати вже у рідній Олександрії, де під генеруючу вежу можна залучити трубу покинутої ТЕЦ-1-2, проте на це необхідно витратити значні кошти.


  Про допомогу проекту