9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

Український школяр переміг на міжнародній олімпіаді GENIUS з винаходом очищення води від нафти

Випускник київської школи № 225 та вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко здобув «золото» на міжнародній олімпіаді GENIUS, що проходила у місті Освего (штат [wiki]Нью-Йорк[/wiki]). На конкурсі Микола презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти, передає УНН.

Школяр працював над науковим проектом «Виробництво адсорбента для нафти та нафтопродуктів у водному середовищі на основі гідрофобізованого вспученого перліту» разом із науковим керівником, доцентом кафедри хімічних технологій композиційних матеріалів НТУУ «КПІ ім. [wiki title=”Ігор Сікорський”]Ігоря Сікорського[/wiki]», кандидатом технічних наук Олексієм Миронюком. Путівку на GENIUS Микола виборов ще взимку, перемігши зі своїм винаходом на Всеукраїнському конкурсі Intel Еко Україна.

«Я дуже готувався, вчив англійську мову і розвивав уміння правильно презентувати свою ідею. Гадаю, що моя робота просто вдало підійшла до основної теми олімпіади – захист довкілля, – зазначив Микола».

Проект хлопця ґрунтується на гідрофобному адсорбенті для нафти: під час її розливу у воду адсорбент, завдяки своїм гідрофобним властивостям, збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме. Нафта збиратиметься у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом і відправити на нафтопереробне виробництво. Адсорбент може набрати у сім разів більше нафти, ніж важить сам. Ідея українського школяра цінна тим, що дозволяє не лише зберегти природу у разі техногенної катастрофи, а й не зазнати збитків, втративши багато нафти.

Українські школярі не вперше перемагають у конкурсі GENIUS – у 2015 році Самуїл Кругляк здобув бронзу із проектом «Отримання електроенергії з атмосфери». Цього року в олімпіаді брали участь 750 учасників. Перемогу здобули всього 20 школярів. Окрім золотої медалі Микола отримав грант на $9 тис., який покриває частину витрат на навчання в університеті, де проходила олімпіада − Oswego State University of New York (SUNY). Також хлопця запросили для участі одразу у фінальному етапі міжнародного конкурсу «І-Fest» в Тунісі.

Зараз Микола Іванченко вирішує, де навчатиметься далі: в Університеті SUNY чи Київській політехніці. Точно визначився лише з тим, що своє майбутнє пов’яже із хімією.

Останні новини:

Зараз читають