9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Українські вчені розробили “вбивцю антибіотиків” який дозволяє проводити безкровні операції майже на всіх органах

Розроблений апарат дозволяє проводити безкровні операції майже на всіх органах. За словами науковців, розробка є унікальною, адже за допомогою цього апарату вже проведено кількасот операцій

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Радіо Свобода.

Ця операція майже втричі дешевша за звичайну: зменшуються крововтрати, кількість витратних матеріалів, прискорюється операція і пацієнт менше перебуває на лікарняному ліжку», – розповідає  керівник проекту, завідувач кафедри біобезпеки та здоров’я людини факультету біомедичної інженерії КПІ, професор Ігор Худецький

Використання такого апарату швидко окуповується за рахунок того, що не потрібно витрачати кошти на антибіотики.

є приклад, коли вартість апарату окупилася на одному пацієнті за рахунок того, що йому не довелось застосовувати дорогі антибіотики, до яких була чутлива інфекція, що він мав, – ділиться він.

Апарат народився завдяки співпраці Факультету біомедичної інженерії КПІ, який представляє професор Ігор Худецький, та інженерами Інституту електрозварювання імені Патона. Саме завдяки ініціативам академіків Бориса Патона та Ігоря Кривцуна, та їх багаторічної підтримки цього напрямку, було створено такий апарат.

Над розробкою та вдосконаленням апарату професор з трьома інженерами працює вже більше 10 роква. Суттєвою допомогою і резервом є студенти, які проводять дослідження в окремих напрямках.

У 1998 році випускали подібний іноземний апарат, але патент і виробництво викупила фарм-фірма, яка виробляє антибіотики, і закрила цей проект, – пояснює керівник проекту.

Апарат дозволяє зупиняти кровотечу і одночасно робити дезінфекцію рани, тому корисним як для операційних, так і для невеликих перев’язувальних пунктів. Спочатку ділянка обробляється інфрачервоним конвекційним потоком і після того в цьому місці можна розрізати звичайними ножицями без краплі крові.

Це важливо для пацієнтів, які приймають спеціальні препарати, які розріджують кров і вона не згортається, також є люди хворі на гемофілію, і просто є операції, в яких важливо, аби кров не потрапила до рани. На такі випадки розрахована ця апаратура. Її особливість в тому, що вона, окрім того, що зупиняє кровотечу, ще й дезінфікує рану. Тобто, якщо було ускладнення через інфекцію, запалення жовчного міхура, наприклад, то після такої операції немає потреби приймати антибіотики та проводити спеціальні процедури. Рана, відповідно, заживає набагато швидше

Нажаль, назаваді масового виробництва апарату стали певні бюрократичні колізії, адже власником розробки є Інститут Патона, який не має права сертифікації. Собівартість апарату на даний час становить близько 30 тисяч гривень. Таких апаратів в країні наразі всього п’ять, але використовуються вони в рамках наукової співпраці і лише за умови письмової згоди пацієнта.

Попри попередні невдали спроби комерціалізації апарату, розробники продовжують пошук інвесторів. Наприклад зараз тривають переговори з індійською приватною компанією щодо спільного виробництва таких приладів.

Апарат вже має кілька модифікацій: для політравм, для проктології, портативний апарат для ЛОР, для стоматології. В процесі розробки перебуває спеціальний апарат під потреби кардіології.

Зараз ми працюємо над тим, щоб знайти адекватного виробника, який витратить приблизно 200-300 тисяч гривень на отримання сертифікату щодо клінічного застосування. Плюс ще значну суму, щоб налагодити виробництво і тільки після цього почне отримувати гроші для компенсації своїх витрат. На такі витрати приватні фірми не йдуть, а державні фірми-виробники через свою низьку економічну ефективність вимагають непомірних коштів, – пояснює Ігор Худецький.

 

Останні новини:

Зараз читають