9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Українець створив мобільний iOS-калькулятор для розрахунку податків за новими правилами

Програміст з міста Суми Дмитро Синько вирішив полегшити співвітчизникам завдання і створив мобільний калькулятор для iOS, який вважає податки для всіх груп ФОП з урахуванням останніх змін.

З 1 січня 2017 року податкове законодавство України змінилося, зокрема тепер навіть не отримують доходів підприємці повинні сплачувати єдиний соціальний внесок не менше 704 грн. Також парламент переглянув ставки деяких податків, тим самим додавши підприємцям дослідницької роботи – адже всі зміни тепер потрібно осмислити і враховувати в подальшому при сплаті податків, пише АІН.

Поки калькулятор дозволяє розрахувати податки тільки за умови відсутності співробітників. Для цього потрібно вибрати свою систему оподаткування, ввести інформацію про доходи і витрати, після чого калькулятор розрахує суму податків, яку необхідно сплатити до розрахункового періоду.

Калькулятор доступний тільки для пристроїв на платформі iOS. Робити Android-версію Синько поки не планує. При цьому він подумує про створення ботів для Facebook і Telegram.

Ідею створити податковий калькулятор Дмитру підказала мама Ольга Синько, адвокат і експерт з податків, кредитними операціями, порушень в сфері господарської діяльності. Вона ж допомогла йому написати алгоритм розрахунку податків і з логікою калькулятора. «З початку 2017 року людям стало цікаво що ж змінилося в системі оподаткування. Моя мама, підказала що це може бути цікаво і професіоналам. Одна справа чути про зміни, і зовсім інша – бачити конкретні цифри перед очима », – каже Дмитро.

АІН

Додаток безкоштовне, але містить рекламу, за рахунок чого розробник може його монетизувати. В майбутньому Дмитро не виключає додавання платних функцій, але робити платну завантаження не планує. «Ми хочемо додати можливість розрахунку податків для ФОП з працівниками, для ситуацій перевищення максимальної суми доходів для конкретної системи оподаткування і, можливо, додати розрахунок для юридичних осіб (залежить від затребуваності)», – обіцяє Синько.

За його словами, аналогів мобільного калькулятора для України немає – знайти вдалося лише досить примітивні калькулятори, орієнтовані на Росію. «Вони вважають тільки відсоток від числа. Додатків, що дозволяють вибирати систему оподаткування, задавати всі необхідні параметри і виводити докладний результат, я не знайшов ні для України, ні для Росії або СНД », – заявив Дмитро.

Це не перший додаток Дмитра – раніше він запустив iOS-додаток для зручного пошуку по кримінально-процесуального кодексу України, орієнтоване на адвокатів і активістів. До цього Дмитро працював QA-інженером в одній з українських IT-компаній, після чого вирішив, що розробляти власні мобільні додатки йому цікавіше, ніж та займає останній рік. Практично всі його додатки орієнтовані на Україну.

Нагадаємо, 27 грудня 2016 року президент підписав законопроект №5130, який зобов’язує фізосіб-підприємців з січня платити близько 704 грн єдиного соціального внеску навіть за умови, що доходу у ФОП не було. Раніше в цьому випадку ФОП, які перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування, не зобов’язані були цього робити.

Останні новини:

Зараз читають