9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

У Запорізькій області з’явиться кілометр дороги зі скла

Відремонтувати проїзну частину автошляху на вулиці Металістів міста Вільнянськ вирішили за допомогою бетону із додаванням рідкого скла.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на АПСП “Скло України”.

Генеральний директор ПрАТ «Запоріжсклофлюс» Микола Осіпов  погодився взяти участь у експерименті та допомогти мешканцям та місцевій владі збудувати надійних автошлях із скла та бетону, який прослужить у багато разів довше, ніж звичний асфальт, який доводилося ремонтувати майже щороку.

ПрАТ «Запоріжсклофлюс» є єдиним в Україні виробником силікату натрію, з якого готують рідке скло.

На заводі і було запропоновано виробляти бетон для будівництва автодоріг за унікальною технологією – із застосуванням рідкого скла в співвідношенні 8-12 відсотків в суміші.

Це, перш за все, здешевлює бетон на 15 відсотків, значно скорочує терміни застигання – треба не 28, а три-чотири дні, і збільшує термін стійкості бетонного покриття – до 14 років.

А ще – майже виключається знос шин, що підтверджено науково-дослідними випробуваннями.

Висновки і свої пропозиції з питання виробництва бетону з рідкого скла для будоб’єктів області та Запоріжжя готують проектувальники, виробники бетону і будівельники.

Зокрема, для розробки проектно-кошторисної документації треба побудувати кілометр такої бетонної дороги, на що погодилися вольняни.

Завершилася зустріч виїздом її учасників на вулицю Металістів. Найближчим часом тут почнуться будівельні роботи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають