9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

У Запорізькій області з’явиться кілометр дороги зі скла

Відремонтувати проїзну частину автошляху на вулиці Металістів міста Вільнянськ вирішили за допомогою бетону із додаванням рідкого скла.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на АПСП “Скло України”.

Генеральний директор ПрАТ «Запоріжсклофлюс» Микола Осіпов  погодився взяти участь у експерименті та допомогти мешканцям та місцевій владі збудувати надійних автошлях із скла та бетону, який прослужить у багато разів довше, ніж звичний асфальт, який доводилося ремонтувати майже щороку.

ПрАТ «Запоріжсклофлюс» є єдиним в Україні виробником силікату натрію, з якого готують рідке скло.

На заводі і було запропоновано виробляти бетон для будівництва автодоріг за унікальною технологією – із застосуванням рідкого скла в співвідношенні 8-12 відсотків в суміші.

Це, перш за все, здешевлює бетон на 15 відсотків, значно скорочує терміни застигання – треба не 28, а три-чотири дні, і збільшує термін стійкості бетонного покриття – до 14 років.

А ще – майже виключається знос шин, що підтверджено науково-дослідними випробуваннями.

Висновки і свої пропозиції з питання виробництва бетону з рідкого скла для будоб’єктів області та Запоріжжя готують проектувальники, виробники бетону і будівельники.

Зокрема, для розробки проектно-кошторисної документації треба побудувати кілометр такої бетонної дороги, на що погодилися вольняни.

Завершилася зустріч виїздом її учасників на вулицю Металістів. Найближчим часом тут почнуться будівельні роботи.

Останні новини:

Зараз читають