9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 7 Жовтня, 2022

У Львові вироблятимуть біогаз із мулу стічних вод

У четвер, 27 квітня, у Львові у рамках Екологічного форуму ЛМКП «Львівводоканал» презентував екологічний проект вироблення біогазу. Внаслідок переробки мулу стічних вод підприємство планує отримувати електроенергію або газ. Про це повідомила прес-служба ЛМР. Передає Zaxid.net

Під час міжнародного Екологічного форуму представники громадського і бізнес-секторів презентували успішні проекти у сфері поводження з ТПВ. Зокрема, ЛМКП «Львівводоканал» представив проект вироблення біогазу з мулу стічних вод.

ЛМКП «Львівводоканал» перший в Україні реалізовує екологічний проект вироблення біогазу з мулу стічних вод. Цей проект розрахований на три наступні роки. Унаслідок переробки мулу підприємство отримає електроенергію або газ.

«Станом на зараз ми маємо накопичено на території міста близько 1,5 млн м3 мулу на очисних спорудах. Унаслідок нашої інвестиції, в розмірі 31 млн євро, ми зможемо добувати стільки біогазу, щоби забезпечити повністю потреби «Львівводоканалу» в електроенергії для очисних споруд. Це близько 30% усіх наших потреб в електроенергії, а це економія близько 10 млн грн у місяць», – розповів заступник директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.

За його словами, підприємство хоче збудувати біогазовий завод, який буде зброджувати мул стічних вод. Також планується, що органічну частину ТПВ теж будуть зброджувати. Адже це дозволить значно збільшити добування біогазу і електроенергії. Також на заводі можна буде переробляти органіку та жир, які продукують супермаркети міста.

За проектом на базі міських очисних споруд заплановано створити енергетичний центр. На базі «Львівводоканалу» та «Львівтеплоенерго» буде проводитися збродження мулу твердих і органічних відходів. Далі підсушений мул, який залишається, спалюватимуть і отримуватимуть тепло.

«Додаткове тепло можемо добувати зі стічних вод тепловими насосами. Це все в комплексі дозволить виробити теплову енергію і гарячу воду низької собівартості. Такі рішення реалізовані в Скандинавських країнах», – пояснив Дмитро Ванькович.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають