9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Харківські вчені розробили кишеньковий знезаражуючий пристрій

Вчені з Харкова на основі розробили кишеньковий пристрій Dew Pocket, який за допомогою “наносрібла” перетворює воду на антисептик і знезаражує посуд, продукти та поверхні. Після натискання на кнопку знезаражувача, у користувача є близько 50 секунд для дезінфекції. Потім індикатор згасає, робиться пауза – і за якусь хвилину-дві пристрій знову можна ввімкнути. Використовувати можна будь-яку воду, крім дистильованої, – з-під крана чи просто з водойми.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Знезаражувач вбиває 99,9% шкідливих мікроорганізмів – бактерій, грибків, вірусів. За задумом вчених антисептик повинен діяти дуже швидко, а потім просто перетворюватися на нетоксичну воду, тож розробникам вченим довелося знайти способи як використати нестабільний атом срібла.

Ми запропонували електрохімічну систему розчинення електрода. Тобто коли струм пропускається через електрод, з останнього вимивається срібло. Ми отримуємо так звані синглетні срібло, водень і кисень. Проникаючи в бактерії, вони втрьох діють як отрута, при цьому для шкіри людини геть не шкідливі. Але їх максимальна активність – це кілька секунд. Якщо не розбризкати засіб вчасно, на виході буде просто вода з домішкою срібла, – пояснює доктор фармацевтичних наук, завідувач лабораторії та клінічного відділу молекулярної імунофармакології Інституту мікробіології та імунології імені Мечникова НАМН України Артур Мартинов.

Розробники Dew Pocket мають вже 3 патенти та готують документи на отримання четвертого. Крім того автори постійно удосконалюють винахід. Наразі винахідники шукають шляхи підвищення стійкості акумуляторів, а також розробляють глибоку енергооптимізацію електроніки.

«Dew Pocket» вже презентували на різних інноваційних форумах та ярмарках стартапів. Пристрій можна використовувати як у побуті, так і в медичних закладах – наприклад у хірургії. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають