9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Фото: Студент Українського католицького університету розробив інноваційний прилад – аксесуар до шолому велосипедистів

Студент Українського католицького університету Маркіян Зубрицький розробив інноваційний прилад – аксесуар до шолому, їздити з яким стає безпечніше.

Прилад синхронізується із смартфоном, визначає температуру, швидкість руху та реагує на нахили голови й показує повороти та зупинки. Повідомляє Національний промисловий портал.

Я хотів створити аксесуар, який був би корисний для будь-яких людей: починаючи від тих, хто купує велошолом за кількасот гривень і виїжджає з ним раз в місяць, закінчуючи професійними спортсменами, для яких шолом – одна з найважливіших речей, – розповідає Маркіян. – Спершу я порадився з викладачем, який вів курс з робототехніки. Він сказав, що ідея досить цікава і треба братися за неї. Тоді розпочалась робота: найперше я освоїв основи програмування мікроконтролерів, потім заглибився в математику, щоб порахувати усі кути, градуси, з допомогою акселерометра і далі, зібравши це в одне ціле, приступив до технічного втілення.

Пристрій має Bluetooth-модуль, який дозволяє підключитися до смартфону, котрий, у свою чергу, зчитує покази і відображає їх на екрані в реальному часі: поворот, стопсигнал, швидкість руху, температура. Також можна задавати маршрут, якими ви часто їздите. Програма запам’ятовує його і синхронізує з датчиками на шоломі. Відповідно, повороти включатимуться у потрібний момент автоматично, – розповідає Маркіян.

Нині винахіднік розробляє каркас для приладу, щоб пристрій мав естетичніший вигляд. У каркас потрібно сховати усю цю конструкцію, яка наразі знаходиться поверх шолому.

Я вирішив надрукувати цей каркас на 3D-принтері, котрий знаходиться у нашому ІT просторі УКУ. Сконструював 3D-модель і друкував її упродовж двох тижнів, оскільки довелося працювати над окремими деталями. Спершу я хотів надрукувати одразу всю модель, але виявилось, що принтер справився б з цим завданням за 15 годин, а це довше ніж робочий день. Залишати принтер увімкненим на ніч не правильно з техніки безпеки, тим паче сам пластик, який тоненьким витком подається з котушки в принтер, може обірватися і тоді принтер намарно виконуватиме роботу. Відтак, вирішили поділити майбутній каркас на окремі запчастини, надрукувати їх, а вже потім скріпити.

Окрім роботи над корпусом, планую додати акумулятор та розробити систему заряду, розряду. Коли ці етапи завершу – дам потестувати іншим людям. Багато важливих моментів я можу банально не помітити. А загалом пристрій можна удосконалювати до безкінечності: на приклад розробити ще й рукавиці, на яких теж світитимуть повороти. Або ж набір освітлювальної техніки, що кріпиться безпосередньо на велосипед. І усі ці додатки будуть синхронізовані з пристроєм на шоломі, який виконуватиме роль керування, – зазначає Маркіян.

У майбутньому Маркіян хоче спробувати себе у розробці роботів, смартпристроїв, або штучного інтелекту.

Було б класно розробляти роботів десь у далекій Японії, – резюмував Маркіян.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають