9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Військові Британії та України в рамках спільних навчань форсували Дніпро (фото)

За задумом міжнародних навчань, військові України та Великої Британії мали із «боєм» захопити плацдарм на протилежному березі великої ріки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Вишкіл проходить в рамках стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля — 2020» та їхньої україно-британської складової «Спільні зусилля».

Військові повинні були забезпечити переправу на відбиту у «ворога» ділянку ударного угруповання своїх військ, яке, своєю чергою, повинно розвинути успіх наступальними діями до визначених рубежів.

Напередодні форсування Дніпра під час всебічної розвідки «ворожих» позицій, сил та засобів ураження було залучено водолазів-розвідників. Водолази заклали у дно та берег Дніпра дистанційно керовані вибухові пристрої.

Роль ворога грали підрозділи однієї із мотопіхотних бригад ЗСУ. Спочатку по ворожих позиціях «вдарила» артилерія і пара винищувачів Eurofighter Typhoon Великої Британії.

Далі у води Дніпра для пророблення проходів в інженерних загородженнях противника у складі передового загону 3-ї БТГ вплав зайшли бойові машини дистанційного розмінування місцевості.

Перед самим берегом ці установки УР-77 України на базі МТ-ЛБ на плаву «запустили» заряди розмінування, які здатні пророблювати проходи в мінних полях завширшки до 6-ти та довжиною до 90 метрів.

За ними на швидкохідних човнах «Колібрі» на протилежний берег висадилося п’ять груп розмінування, до складу яких також входили військовослужбовці Великої Британії, що виконали інженерну дорозвідку плацдарму.

Згодом розпочалося ключове дійство цього етапу операції. Дніпро на паромних установках форсував британський десантний підрозділ на ББМ «Козак» України. За підтримки авіації ЗСУ, протиповітряних зенітних установок ЗУ-23 та надводного загороджувального загону підрозділи Сил підтримки розгорнули понтонно-мостову переправу.

Понтонно-мостові батальйони навели наплавний міст завдовжки близько пів кілометра. Водночас ліворуч, для введення противників в оману, поставала посеред води хибна переправа із макетами танків на понтонах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають