9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Військова техніка на українських марках

«Укрпошта» та Державний концерн «Укроборонпром» 2016 року почали випуск серії поштових марок «Національна військова техніка». Оформлення поштових марок, конвертів і штемпеля першого дня обігу виконали художники Олександр та Сергій Харуки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Міст online.

Серію розпочали марки «Бронетранспортер «Дозор-Б», «Танк БМ «Оплот» та «Фрегат «Гетьман Сагайдачний». 2017-го серію продовжили «Бронетранспортер БТР-4» і «Літак Ан-178».

Перший демонстраційний зразок бронемашини «Дозор-Б» представили 2007 року на виставці озброєння в Києві. 2013-го польська компанія «Міста» купила в України ліцензію на виробництво «Дозор-Б» під назвою «Онцилла».

Дозор-Б

Перший бронеавтомобіль зібрали на Київському бронетанковому заводі, надалі все виробництво здійснювали в Польщі. 3 липня 2020 року тактичну бойову колісну машину «Дозор-Б» прийняли на озброєння Збройних сил України (ЗСУ).

Виробництво першого танка «Оплот» почалося наприкінці 2008-го. У травні 2009 року танк був прийнятий на озброєння ЗСУ. Показали танк 24 серпня 2009-го під час параду з нагоди Дня Незалежности України. 2009 року уклали контракт на постачання ЗСУ десятьох танків, але через нестачу фінансування виконання контракту припинили.

blank

20-24 лютого 2011 року танк показали на Міжнародній виставці озброєнь в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати). Серійне виробництво танків «Оплот» розпочалося 2013-го, однак перші приціли були виготовлені в січні 2014 року, 2015-го випустили 40 танків.

Корабель «Гетьман Сагайдачний» був закладений 5 жовтня 1990 року як сторожовий корабель «Кіров» у Керчі. Був восьмим кораблем цього класу. Спущений на воду 29 березня 1992-го. Проте в червні того ж року уряд України прийняв рішення про добудову корабля для Військово-морських сил (ВМСУ) із назвою «Гетьман Сагайдачний». Введений у бойовий склад 2 квітня 1993 року. 4 липня 1993-го на флагмані ВМСУ урочисто підняли військово-морський прапор.

blank
Фрегат “Гетьман Сагайдачний” ВМСУ на навчаннях з відбиття ударів крилатих ракет

Під час російського вторгнення в Україну 2022 року фрегат перебував на ремонті в порту Чорноморського суднобудівного заводу в Миколаєві. 3 березня 2022-го він був частково затоплений, щоб ним не могли скористатися вороги.

БТР-4 «Буцефал» — повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер (БТР), розроблений в Україні Харківським конструкторським бюро машинобудування, виготовляється на заводі ім. Малишева.

blank

БТР-4 призначений для транспортування бійців механізованих підрозділів і вогневої підтримки в бою. Він може виконувати поставлені завдання цілодобово, в різних кліматичних умовах, на дорогах із різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя.

Ан-178 — український близькомагістральний транспортний літак із турбореактивними двигунами. Розроблений київським підприємством «Антонов» на базі пасажирського літака Ан-158.

blank
Ан-178. Фото: Ділан Малясов

Створення літака почалося 2010 року, перший політ літак здійснив 7 травня 2015-го. Його швидкість становить 825 км/год., висота лету — 12 км, дальність — 5,5 тис. км. 2020 році почалося серійне виробництво літака.

9 жовтня 2020-го вийшли нові поштові марки із новітньою військовою технікою «Бронетранспортер «БТР-4МВ1» та «Система БМ-21УМ «Берест». У розробці обох зразків техніки підприємства «Укроборонпрому» врахували бойовий досвід захисників на сході України.

blank
Український бронетранспортер БТР-4МВ1 у Перу. Листопад 2021

БМ-21УМ «Берест» — це реактивна система залпового вогню калібру 122 мм, розроблена та виготовлена на Шепетівському ремонтному заводі. «Берест» оснащений цифровою системою управління вогнем, яка дозволяє отримувати точні координати ворога, які надходять з безпілотників та інших систем спостереження. «Берест» успішно пройшов заводські випробування і має замінити бойову машину БМ-21 «Град», яка перебуває на озброєнні ЗСУ.

blank
РСЗВ БМ-21 УМ «Берест»

Колекціонери можуть звернути увагу на перерву від 2018-го до 2020 року у випуску серії марок про військові машини. Це було пов’язано з негараздами у концерні. Після публікації у березні 2019-го результатів розслідування щодо корупції в «Укроборонпромі», яку виявили журналісти, викрили схему купівлі у фіктивної структури деталей, за які підприємства концерну розраховувались коштами, після чого ці гроші виводили у готівку та переводили у долари й в такий спосіб фірми уникали сплати податків.

blank

Загалом було відкрито 480 кримінальних справ, встановлено збитків на суму понад 350 млн грн, з яких підтверджено ревізіями та експертизами суму близько 100 млн грн.

Останні новини:

Зараз читають